Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hova kell érkezni ha egyirányú...

Hova kell érkezni ha egyirányú utcába kanyarodok?

Figyelt kérdés

Másoknak lehet alap, de nekem még ez sem megy. :D

Az oktatóm azt mondja, hogy ha balra kanyarodom akkor balra, ha jobbra kanyarodom akkor jobbra kell érkeznem.

De van amikor jobbra kanyarodok, (akkor ugye jobb oldalra kell érkezni) akkor a jobb oldalt parkolnak autók. Akkor gyorsan menjek át a másik oldalra, és ha megszűntek az "akadályok", soroljak vissza a másik oldalra?

Kicsit zavaros, de remélem értitek. :)

És előre is bocsi a hülye kérdésért. :)



2012. aug. 19. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Nő vagy nem?

Amúgy meg egyirányúban arra sorolsz be amerre kanyarodni akarsz(azonban megjegyzem ezt senki nem tartja be).Ha meg állnak azon az oldalon autók akkor maradsz a sávban ennyi..

2012. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy egyirányú út végén arra kell sorolni amerre megyek. De nem azt kérdeztem. :)

Hanem amikor a főútról, egyirányúba kanyarodok, akkor melyik oldalra menjek?

2012. aug. 19. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy forgalmi sáv van, akkor abba a sávba kell érkezned. Ha a jobb szélén parkolnak, az egy sáv akkor is egy sáv. Ha több sáv van, akkor balra kanyarodva a legbelsőbe, jobbra a legkülsőbe kell érkezned - kivéve, ha a kanyarodást segítő terelővonalak ettől eltérő forgalmi rendet határoznak meg. Ha valamelyikben parkolnak, akkor sávot kell váltanod.
2012. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel én is megszívtam, amikor tanultam, az eljárás a következő : Index, hogy mondjuk jobbra kanyarodsz, index balra, hogy kikerülsz, utána amikor be tudsz sorolni akkor megint index jobbra. Nem foglalkozz a sok rosszindulatúval, mert mindenki gyalogosként kezdte :) Nagyon figyelj az ilyenre vizsgán, mert ha nem irány jelzel, megbuktathatnak!
2012. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Abból nem lehet baj, ha a jobbra tartsnak megfelelően a jobb oldali sávba.


Nekem már 14 éve van jogosítványom és gyakorlatilag azóra vezetek is rendszeresen, de ilyen problémával még nem találkoztam, vagy nem agyalogtam rajta...

2012. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!