Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrára féktávolságon belül...

Zebrára féktávolságon belül lelépő gyalogos a hibás ha elütik?

Figyelt kérdés

[link] 17:30tól kb


szerintem az autóvezető a hibás, mert fokozott figyelemmel kell megközelíteni a zebrát


2012. aug. 24. 12:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Igazad van, de egy jó ügyvéd ezt is el tudja intézni.
2012. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettőre rá lehet fogni. Az autósra is, mert nem olyan sebességgel ment, hogy meg tudjon állni a zebra előtt, de a gyalogosra is, mert nem győződött meg az átkelés biztonságosságáról.
2012. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
13%
Mindig az autós a hibás, mert "nem az útviszonyoknak megfelelően vezette a járművet". A járművet tehát úgy kell vezetni, hogy a féktávolság 0 legyen. (Viccnek hangzik, de sajnos tényleg ez a magyar joggyakorlat. A gyalogos/kerékpáros hülyeségét szinte sosem büntetik.)
2012. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
és akkor a rendőr miért nem ezt nyilatkozza?
2012. aug. 24. 12:35
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

Nem az autóvezető a hibás. Ha úgy kellene közlekedni, hogy meg tudjak állni a zebra előtt, akkor 5-tel kellene mennem, vagy még lassabban.

Lassítok a zebránál, és ha olyan mozdulatot látok, hogy valaki át akar jönni, akkor megállok, ha nem, akkor továbbhajtok. Igenis a gyalogosnak is kötelessége a saját és más testi épségét nem veszélyeztetve közlekedni.

2012. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kettőn áll a vásár. A gyalogos köteles meggyőződni az átkelés veszélytelenségéről, míg az autósnak úgy kell megválasztania a sebességét, hogy a zebra előtt bármikor meg tudjon állni. A gyakorlatban ez utóbbi kitétel szerintem nem 0 féktávot és így sebességet jelent, hiszen a legtöbb zebránál van akkora rálátási háromszög, hogy egy 30-40-es tempó mellett már fel lehet mérni, jön-e gyalogos a zebra felé.
2012. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
5: Igen, ha a te vezetői képességed (vagy képtelenséged), a járműved állapota, vagy a kijelölt gyalogátkelőhely környezete azt kívánja, akkor öttel kell megközelítened.
2012. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

6: Megengedett, hogy képletesen homlokon csókoljalak?

gyalogos, zebra, felé – ez a német gyakorlat. Sokszor tapasztaltam. Kezdetben nem is mindig értettem miért lassítanak vagy állnak meg. (Ugyanis zebra és útkereszteződés nélkül is sokszor megálltak nekem, pusztán azért, mert a képes felem az úttest felé mutatott.

A magyar rutin meg az, hogy letapossuk a gyalog sarkát, vagy átrombolunk előtte.

2012. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Alex Fly ***** válasza:
A KRESZ írja, hogyan kell gépjárművel megközelíteni a gyalogátkelőhelyet. Szóval ott nincs olyan, hogy "féktávolságon belül", hanem túl nagy sebesség. Meg persze a civilizált vidéken a gyengébb fél védelme, de ezt Magyarisztánban nem veszik figyelembe -holott az általunk is ratifikált Bécsi Egyezmény kötelezővé teszi...
2012. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Valamikor nagyon régen az volt a KRESZ gyalogosokra vonatkozó részében, hogy a gyalogos akkor léphet le a járdáról a zebrára, ha meggyőződött arról, hogy a gépjárműnek elég ideje van ahhoz, hogy biztonságosan meg tudjon állni.

(Nem biztos, hogy szó szerint így volt, de nagyjából ez volt a lényege.)

Ezt (nem véletlenül) megszüntették, hiszen egyrészt a gyalogosnak semmilyen KRESZ vizsgát nem kell tennie ahhoz, hogy gyalogoljon (sajnos a kerékpárosoknak sem de az már más kérdés) másrészt meg azért szüntették meg, mert a gyalogos ( özv Hudálekné 72 éves nyugdíjas) nem kötelezhető arra, hogy megítélje a közeledő jármű távolságát és sebességét, vagyis azt, hogy mikor tud biztonságosan lelépni a zebrára.

Ezért ez dióhéjban úgy lett megváltoztatva, hogy a gyalogosnak a gyalogátkelő helyen mindig elsőbbsége van. (Kivéve ha a jelzőlámpa számára tilos jelzést ad.)

Ezért a járműveknek olyan sebességgel kell megközelíteni a gyalogátkelő helyet, hogy szükség esetén meg tudjon állni, és eleget tudjon tenni az elsőbbség adási kötelezettségének.

2012. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!