Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet dohányozni vezetés közben?

Lehet dohányozni vezetés közben?

Figyelt kérdés

Pár napja egyik ismerősöm mondta, cigizett a kocsiban, látta hogy kint állnak a rendőrök, és elnyomta a cigit, mert hogy megbüntetik érte. Én csak a telefonálásról tudok, de az is csak kézbentartva, kihangosítva, headsettel lehet.

Enni-inni lehet, cigizni is tudomásom szerint, de beültette a bogarat a fülembe.

Meg olyat is mondott hogy az utasnak sem szabad akkor ha a kocsiban ül gyerek(értsd. 18 alatti)

szerintem rosszul tudja a dolgokat, mert lehet nem ajánlott cigizni kajálni stb., de nem tilos


2012. aug. 28. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem ajánlott!
2012. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én is így gondoltam. De akkor büntetést sem szabhat ki a rend őre ugye?
2012. aug. 28. 09:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabhat ki!
2012. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem szabhat ki, de tényleg nem ajánlott. Eltereli az ember figyelmét (pl. leesik a gyújtó), balesetnél lenyelheted az égő csikket, a gyerek és az utasok passzív dohányzás áldozatai lesznek és a kocsi is jóval nehezebben adható el.
2012. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is így gondoltam hogy nem ajánlott, de nem tilos.

A kérdés nagyon nem érint, mert évi pár doboz cigit szívok, kocsiba legfeljebb pár szálat, csak hát ő nagyon tudja a válasz, ami nem jó persze.

Arról, hogy bentmarad a kocsiba a szag, nem tudok nyilatkozni, egy hosszabb úton(1500km) szívtam el egyszer fél dobozzal, ablakok le, és volt olyan hogy a hátul ülő észre sem vette hogy rágyujtottam mivel a kereszthuzat kivitte, az autóba se lehet megérezni.

2012. aug. 28. 16:01
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
74%
Ha 18 év alatti is ül a kocsiban, akkor tilos. Nem a KRESZ tiltja, hanem az idén életbe lépett "nemdohányzók védelméről szóló törvény" -vagy hogy hívják azt a szemetet...
2012. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 L.Thomas ***** válasza:
66%

Miért szemét ??

Azért mert megvéd egy nemdohányzó esetleg a tiltakozását még nem kifejezni tudó személyt a te "hülye" szokásodtól ???

2012. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
38%

7: azért szemét, mert direkt gerjeszti a feszültséget a dohányosok és nemdohányzók között azzal, hogy gyakorlatilag lehetetlenné teszi a kulturált füstölést.

Az már csak mellékes, hogy emellett igen súlyosan diszkriminálja a népesség cirka 40%-át...

2012. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
96%

1. LEHET ≠ SZABAD, mikor tanulják már ezt végre meg az emberek?

2. Lehet és szabad is vezetés közben dohányozni.

3. Szerintem nem normális, aki dohányzik vezetés közben. Gyakran látom: néha belassul előttem, aztán felébred és padlóig nyomja, cikázik... Amikor pedig kielőzöm, látszik, hogy meglepő módon a cigivel volt elfoglalva. Én is dohányzom, mégsem esik nehezemre a többi közlekedőnek megadni azt a minimális tiszteletet, hogy félreállok arra a pár percre!

2017. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!