Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdőként mennyi idő elteltéve...

Kezdőként mennyi idő elteltével ültél már be a kocsiba, izgalom nélkül ha nem minden nap vezettél?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve vezetek nem minden nap,de azért heti 2-3 alkalommal,de nem túl hosszú és rázós távokat.Eleinte izgultam,féltem(nem ült mellettem senki rutinos)de mentem mert tudom hogy a gyakorlás a legfontosabb.Aztán lett egy kis önbizalmam,jobban mentek a dolgok,de most úgy érzem visszaestem.Ha hibázok valahol elkenődök és úgy érzem olyan béna vagyok mint az első alkalmakkor.Megint izgulok és semmi önbizalmam,főleg ha még rám is magyaráznak valamiért.Pedig annyira nem vagyok gáz,csak mint egy kezdő általában!Kinek meddig tartott ez az állapot és mikor jött el amikor már magabiztosan ült volán mögé?
2012. szept. 3. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem menj csak,gyakorolgasd a vezetést,azt majd belejössz te is,mint kiskutya az ugatásba,

mi is így kezdtük ám,

2012. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 3-4 hónap volt mire teljesen megszoktam a vezetést, ne aggódj lesz idő mikor már tök természetes lesz a legrázósabb szitu is. Lényeg, hogy gyakorolj. Lehetőség szerint minél többet Te vezess és ha hibáztál gondold át legközelebb mit csinálsz másképpen.
2012. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én anno abban a kedvező helyzetben voltam, hogy megvolt a pénz, így miután kezemben lett a jogsi, már másnap mentem autót venni. Hát féltem kicsit. Azt hittem haza sem érek vele, összetöröm még az úton. De nem így történt. Ez már adott egy kis önbizalmat. De elég rossz volt beilleszkedni a többi autós közé, úgy éreztem, hogy csak én vagyok kezdő. Nem tudtam megitélni, hogy elférek-e , pl mikor álltam a hosszú kocsisorban és megláttam a másik sávban alig van autó, át akartam menni. Ott tolatgattam, meg minden. Nem éreztem az autót. Hiszen az autósuliban mindig külső sávban, szépen, lassan mentünk, oktató döntött, itt pedig én. Meg persze az első szakadó esőben vezetés egyedül, volt, hogy rám dudáltak. Mintha kb. előlről kellett volna kezdenem az egész vezetést. Amúgy Pesten tanultam vezetni és itt is élek azóta is. Kb. 2 hónap eltelte után lett egy kis önbizalmam, amikor már nem féltem annyira nagyon. Azóta pedig még eltelt két év. Szerencsére egy balesetem sem volt, mégcsak koccanás sem. Ennek nagyon örülök.
2012. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó 3 hete van meg a jogsim, önállóan vezettem eddig 4x, pedig van autóm. Még mindig remeg a térdem amikor beülök. Jól megyek, figyelek mindenre, nem vagyok szabálytalan, de mintha nem lennék az autóban. Mondjuk érdekes az elsőbbségadás reflexből megy, utólag visszagondolva nem is emlékszem rá, hogy milyen táblák vannak, remélem el fog múlni és hamarosan élvezni fogom a vezetést. Nagy távokat nem megyek, eddig nappal még nem merészkedtem ki az utakra, csak hajnalban és éjszaka:)
2012. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tenne, ha lenyomnál egyszerre egy pár száz kilóméteres utat, lehetőleg minél forgalmasabb úton, és akkor szerintem hamarabb lesz önbizalmad, meg az sem árt, hogyha minden nap vezetsz.
2012. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napkiraly ***** válasza:
a kezdők izgalma idővel a vadállatok izgalmává alakult,tehát soha
2012. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!