Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Főútvonalra való kifordulás,...

Főútvonalra való kifordulás, szemből záróvonalon előznek, csatt! Ki a hibás?

Figyelt kérdés
Eset: bekötőútról főútra fordul ki jobbra az illető, ahol hosszú záróvonal van. Számítva arra, hogy nem fognak záróvonalon előzni, kifordul, és kész a baj. Ez esetben ki a hibás? Egyértelműen kiderül a helyszínelés alapján, hogy záróvonalat átlépve előzött az illető.
2012. szept. 12. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Amennyiben a főútvonalon előző kocsi szabálytalankodott, akkor ő a hibás, minden más esetben a mellékútról jövő a felelős.
2012. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az aki a záróvonalat figyelmen kívül hagyva előzött, de biztosat csak az ügy teljes ismeretében lehetne mondani!

Mit előzött? Bizonyos esetekben a KRESZ megengedi a záróvonalon előzést!

Hol volt az ütközési pont?

2012. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Előzőnek igaza van. Nem mindengy mit előzött. Pl a kresz megengedi a forgalmi akadály kikerülését és egy nyomon haladó jármű megelőzését záróvonalon is. Viszont a kreszben az is benne van, hogy ilyen esetben is kell számítani jobbról érkező járműre (mentő, tűzoltó, stb), tehát jobbra kanyarodásnál jobbra is kell nézni. A személyes véleményem az, hogy a főútra rákanyarodó volt a hibás, mert csak balra nézett, jobbra nem.
2012. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Személyautót előzött a főúton záróvonalat átlépő autós. A záróvonal végig van.

Egy majdnem balesetnek voltam szemtanúja csak kíváncsi lennék, hogy mi történne, ha megtörténne.

2012. szept. 12. 22:02
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Egyértelműen a főútvonalon szabálytalanul előző a felelős ilyen szituban.
2012. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy gondolom mindkettőjük. Az elsőbbségadásról szóló, azzal összefüggésben levő rendeleti pontok szövege és összefüggései nem mentenek fel a szabálytalankodóval szembeni elsőbbségadási kötelezettségről.
2012. szept. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

A KRESZ szerint a kikanyarodó lesz a felelős, mivel a főútvonalon haladónak van elsőbbsége - függetlenül attól, hogy szabályosan vagy szabálytalanul közlekedik, illetve a kikanyarodó nem győződött meg róla, hogy szabadon jobbra kanyarodhat-e (nem lehet "arra számítani", hogy nem lesz ott semmi! És ha egy kivilágítatlan biciklis gyerek tekert volna az úton?).


Nem ismerjük a részletes szituációt, de 100+1 egy lehetséges eseményt tudok most elképzelni, ami indokolttá és jogossá teszi a záróvonal átlépését.


A valóság ennél picit árnyaltabb, de minimum osztott felelősséget fognak megállapítani, mivel a KRESZ szerint egyértelmű, hogy nem egyedül a főútvonalon közlekedő a hibás a balesetben.

2012. szept. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Én is megosztott felelősségre gondolok, mint ahogy a hasonlóan, csak a gyorshajtás miatt bekövetkező eseteknél is. Attól, hogy valaki 90 helyett 120-szal jön, és ki megyek elé, az nem ment fel engem, mert önmagában a gyorshajtása miatt nem következett volna be a baleset, kellett az én figyelmetlenségem is. Itt is erre gondolok, attól hogy ott záróvonal van, még számítani kell hogy átlépi például kerékpáros, gyalogos, lassú jármű, útépítés, stb miatt. Tehát ha rendesen szétnéz a kifordulni szándékozó nincs baleset.
2012. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elvileg nem vezethetne senki emlékezetből, így a kikanyarodó elvileg nem is számíthatna arra, hogy nem érkezik senki jobbról, előzve. Ahhoz, hogy erre számíthasson, látnia kell a záróvonalat és így az előzésben lévő járművet is...
2012. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kanyarodóé a balhé. Lehet ,hogy a másik fél bizonyos pontokban hibás.de(!) akkor is Ő volt a főútvonalon .Max azért vonható felelősségre ,hogy átlépte a záróvonalat meg esetleg ha túllépte a sebességhatárt még azért ,de az ütközésért mindenképp a kanyarodó.
2012. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!