Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki a hibás baleset esetén?

Ki a hibás baleset esetén?

Figyelt kérdés

[link]


A C téglalap az én gépjárművem és jobbra szeretnék kanyarodni.

Az A jelű autó közelebb van a felezővonalhoz, ezért ha kicsit előre megy én már be tudok kanyarodni.

De "A" lelassul és jelez a B-nek hogy nyugodtan kanyarodjon be előtte balra (tehát ugyan oda ahova én szeretném)

Egyikünk se látja a másikat.

Én bekanyarodok jobbra, B is bekanyarodik és összeütközünk.


Ilyenkor ki a hibás?


2012. jún. 21. 15:38
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és mind a 3-an a főútvonalon megyünk a keresztutcáknak van a stop tábla
2012. jún. 21. 15:39
 2/10 anonim ***** válasza:
A B, mert az ha elindul, a szélvédőn keresztül teljes terjedelmében látnia kell téged és ennek ellenére beléd megy, pedig számitania kell arra, hogy attól, hogy őt egy autó elengedi, egy másik lehet, hogy nem és bekanyarodna.
2012. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a B, mert ha az A nem is lenne ott, akkor is neked lenne elsőbbséged B-vel szemben.
2012. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


ez történt velem én voltam a C és bekanyarodtam, egy nő meg majdnem nekem jött, szerencsére meg tudtam állni :S

2012. jún. 21. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyértelműen te, mivel a KRESZ szerint jobbról előzni tilos - csak kikerülni lehet akkor, ha pl.: valaki előtted balra kanyarodik.


És mivel a történeted alapján az A jelű autó egyszerűen beengedte a B jelűt, így neked semmi jogod nem volt megelőzni őt - pláne nem jobbról.

Az, hogy te továbbhaladsz egyenesen vagy jobbra kanyarodsz a KRESZ és a baleset szempontjából lényegtelen.

2012. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

17.28-as!,

te meg hülye vagy, itt szó sincs "A" jármű megelőzéséről, jobbra kis ívben kanyarodik "C" jármű, ezért "B" jármű elsőbbséget kell,hogy adjon számára, függetlenül "A" jármű egyáltalán jelenlététől!

Más kérdés,hogy nem logikus és nem indokolt "C" tolakodása az adott forgalmi helyzetben, "A" valószínű a nagyobb torlódás elkerülése érdekében /mindkét irányból sok jármű érkezik és várakozik/ mondott le elsőbbségéről.

2012. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Khm...



C jármű még nem érte el a kereszteződést a rajz szerint. Ezek alapján NEM BALRA KANYARODIK, hanem megelőzi a kereszteződésben álló autót a KRESZ szerint. Tetszik, nem tetszik, ennyi. Ő a szabálytalan és a hibás is a balesetben.

2012. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szegényes a fantáziám, ezek hárman hogy fértek el az útkereszteződésben. Ha C ki tudott jobbra kanyarodni, akkor A már annyira bent volt, hogy B sem előtte, sem mögötte nem tud normálisan balra kanyarodni. Ha előtte kanyarodik, képtelenség, hogy belemenjen C-be. Ha megkerüli A-t, akkor meg C mögé érkezik.
2012. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20:45 hát nem is balra, hanem jobbra kanyarodás áll a kérdésben. A és C viszonyában szabályos.
2012. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 waland ***** válasza:
Azért ez durván nagy kereszteződés lehetett, ha két irányból körbe tudtátok autózni A-t. Egyértelműen B volt a hibás, A figyelmetlenül adta át neki az elsőbbséget, hiszen nem vette észre, hogy te mögötte lefordulsz, de ettől még nem volt szabálytalan, te is figyelmetlen voltál azért, mert nehezen hihető, hogy nem láthattál volna át az előtted menőn (kivéve ha valami zárt autó volt), de a KRESZ szerint B követte el az igazi hibát, mert attól, hogy valaki elengedi, neki még meg kell róla győződnie, hogy van-e még másvalakinek vele szemben elsőbbsége. Ennyi erővel akár két sávos útnál is megtörténhetett volna, hogy a középső sávon elengedik, mire a külsőn haladó szabályosan telibe kapja oldalból.
2012. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!