Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nincs sok kerékpárosnak...

Miért nincs sok kerékpárosnak esze?

Figyelt kérdés

Szóval korom sötét van,és a szerencsétlen bicajos a kb 100.000 ft-os bringájára nem tud venni egy kb 3000 ft-os világítást???

Miért nem bír minden bringás normális,min 100 méterről is tisztán látható első-hátsó világítást rátenni a bringájára??

Nem bírják felfogni,azzal,hogy egy T-gazdaságos 990 ft-os világítást vesz (ez már első,hátsó elemmel!!),csak a saját testi épségét teszi kockára???

Várom minden ilyen "világítást" használó hozzászólását megalapozott indokkal!!!


2012. szept. 15. 15:48
1 2
 1/17 anonim válasza:
46%
Nekimentél valakinek?
2012. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
Ez engem is érdekelne. Rengeteg kerékpárost látok a belvárosban késő este mindenféle világítás nélkül tekerni. Így mennek úttesten, autók között. Esküszöm egyszer csak úgy brahiból elütök egyet az autómmal, engem úgyse vonnának így felelősségre. kíváncsi leszek mit fog szólni. De csak úgy persze, hogy ne sérüljön meg, meg semmi. Csak rohadtul érdekelne a válasz, hogy ezt miért kell.
2012. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az az érdekes, hogy sok autós, amikor átül a biciklire, egyböl elfelejti, hogy milyen az, amikor más csalinkázik elötte lámpa nélkül....
2012. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem látják át a veszélyt, nem látják magukat kivülről.

Nekik, mivel nagyobb veszélyben vannak mint az autósok pont hogy feltünöbbnek kellene lenni mint egy autónak, de hát ugye ez megvalósithatatlan. Javuló tendencia van, kötelező világitás, mellény, de ez még mindig kevés. Viszont már erre is azt mondják hogy szivatva vannak, mit mondanának arra ha be lenne határolva és komolyan ellenőrizve is lenne a minimum láthatósági szint. Mert a mostani még mindig kevés, ők ezt nem értik.


Feltételezem ahogy a kerékpárosok szövetsége küzd a bicikli utakért (abszolút jogosan) úgy kutya kötelessége lenne emelett a biciklisek biztonságáról is elgondolkoznia és valamiféle elegáns, hatékony megoldást kitalálnia. Nappal rendben van, de éjjel... több mint a felének sejtelme sincs hogy folyamatos életveszélyben tekeri a pedált. Egy parázsló cigarettát hamarabb meglátok mint az ő világitását és ugye ő széttárja a karját, hogy van világitásom. Még az sem értik hogy ez nem ellenük szól, hanem értük.

2012. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mint köztudott az ember szeret lusta és hanyag lenni, Te pl ilyen emberrel találkoztál össze, aki nem ad a közlekedésre csak felül és teker

Olyat is hallottam fiataloktól hogy dehogy rakok fel lámpát a bringára hogy nézne ki az, prizmát se minek az utoljára 5évesen hordtam olyat


Hiába a rendeletek meg büntetések, egy fiatal úgysem tulajdonít neki figyelmet


Itt nálunk is a lakótelepen több biciklista ismerősöm van, akiknek komoly erdei krossz bringájuk van, azokon sincs semmi láthatóság

Nemrég beszélgettem az egyikkel kérdeztem hogy nem büntetnek ha elkapnak este hogy nincs semmi láthatóságod, azt mondja mit csináljon vele, erdőbe 2óra alatt letörik a kormányra szerelhető lámpa, az ülés alatti rész meg mindig csupa kosz/sár, úgyse látnák időm meg nincs hogy azzal foglalkozzak


De 10-20ezer ft-os biciklis cipője az van, meg gerinc merevítő, minden sz*r

20/F

2012. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem most van fent első, hátsó keréken prizma (előlre 1 db kötelező is), elől hátul lámpa és prizma is.

De ezek kellenek is a szabályok szerint.


Sokan nem veszik figyelembe, de az autósokat sem kell félteni...

Minden kategóriában vannak hülyék az utakon.

2012. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves első....elég értelmes választ adtál....lehet Te is ezekhez tartozol,nem tudom...de azt tudom,hogy ha Te így bringáznál előttem,neadjisten mindenféle világítás nélkül,és átmegyek rajtad az X tonnásommal,nem tudom,mit szólnál hozzá....utána már csak egy utad lenne,de azt nem saját erődből tennéd meg.

Vegyétek komolyan a dolgot.....

Sőt továbbmegyek....én a bringások számára is kötelezővé tennék valamilyen tanfolyamon való részvételt,vizsgával egybekötve!!!Mert sokan sajnos a legalapvetőbb szabályokat sem ismerik...Tisztelet a kivételnek,mert szerencsére van olyan is!!!

2012. szept. 15. 16:47
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul tévedsz hallod. Szoktam bringázni, nem csak autóból áll az élet. Sokat biciklizek, belvárosban is, mindenütt. Elől hátul nagy teljesítményű ledes világításom van, már messziről észrevesznek. És nézek jobbra-balra, holtér is létezik nálam, ugyanúgy mint autóban ülve. És én még nem akadályoztam autóst és magamat se veszélyeztettem. Ezt bizton állíthatom. Látom leszavaztatok, de szarok rá, baromira elegem van a sok majomból. Plusz még azt is szeretem, mikor a sok bringás az autókkal teker, autóknak piros lesz, biciklis meg átmegy.. Persze látok olyanokat is, akik ugyanolyanok mint én, van világítás, néznek mindenfele, pirosnál is megállnak. Szóval tisztelet a kivételnek, de akik miatt íródott a kérdés, azok rohadtul idegesítenek.
2012. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy igazad van..

Én is egyszer majdnem megtapostam egy fickót.

Fekete overálba fekete sapkába matt fekete 28as biziglivel tekert a sötét éjszakába a fasor alatt. Se egy prizma vagy egy lámpa... 1-másfél méterre vettem észre a sötétbe És elrántottam a kormányt. Ha szembe jött volna egy kocsi frontálisan ütközök vele. Bár én kiszáltam és leüvöltöztem a fickó fejét. Azt hittem felrúgom...

Ha a saját életét nem félti az egy dolog ,de ne küldjön már a halálba senki mást mert gondolom nem csak engem várnak otthon. Ha elütöm akkor is engem húzgáltak volna meg. 550Ft ért láttam már villogót 100ft-s boltba meg kínaiba. Ennyit nehogy ne érjen már meg a dolog. Ráadásul egy mozdulat leszedni és feltenni. Én is kérek minden bringást hogy akárhova is de tegye fel szürkületbe meg sötétbe mert kocsiból nem lehet szélvédő mögül úgy észrevenni a másikat mint szabad szemmel. Ráadásul van akinek nem olyan jó a szeme már mint egy 16 évesnek.

2012. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi bringásoknak megvan a megfelelő felszereltség a bicajukon. Én is 80%ban biciklivel járok és számomra is hihetetlen,hogy egyes emberek mennyire hülyék,korom sötétben egy darab világítás nélkül ,teljesen nyugodtan tekernek.Én felraktam a prizmát is és előre -hátra 2db lámpát is és leszarom ha valaki megmosolyog miatta. Valaki írta ,hogy egyszer csak úgy brahiból nekimegy egynek és úgysem Ő lesz a hibás. Ez tévedés,a kresz előírja ,hogy mindent meg kell tenni egy esetleges baleset elkerülése érdekében,tehát hiába hivatkoznál arra,hogy nem volt kivilágítva attól még a te felelősséged is előkerülne,elég komolyan kivizsgálják ezeket.Egyébként a kocsi ugyanez,egyesek szarnak felkapcsolni a világítást ,hiába villantasz rá szemből le se szarja,hogy nincs kivilágítva,úgyhogy megint oda-vissza megy a dolog.
2012. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!