Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nincs aszfaltburkolat...

Miért nincs aszfaltburkolat az M0-ás autópálya új szakaszán?

Figyelt kérdés
Ez a beton, a régi M7-esre emlékeztet. Iszonyú szar.

2012. szept. 17. 07:10
 1/7 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
82%

Valószínű, hogy te sosem mentél a régi M7-en. Azért a kettőt össze sem lehet hasonlítani. Erről állandóan vitáznak a szakértők, hogy melyik a jobb: az aszfalt, vagy a beton. Nyugaton is sok helyen van beton autópálya, előnye,, hogy nem lesz nyomvályús, hátránya, hogy a hagyományos módon nem lehet sózni.

Illetve ismerve a magyar útépítési szokásokat, ez biztosan hamarabb tönkremegy, mint az osztrák, vagy a német testvéreknél.

2012. szept. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annakidején az volt az indok, hogy kevésbé kopik, emiatt ritkábban kell felújítani, mint a bitumenes aszfaltot. Igaz, hogy az autó gumija viszont jobban kopik ettől az úttól.
2012. szept. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Sajnos" elég sokat jártam a régi M7-esen. Minden összehasonlítás sántít egy kissé, de ez sem jobban, mint az átlag. Ezért bátorkodtam ezt a hasonlatot felhozni. A válaszokat persze köszönöm. Sztem ez a megoldás szart sem ér.
2012. szept. 17. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz meg egy két felújított/ újan épített aszfaltozott utat, meg pl a maglódi emelkedőt. A sima jó magyar aszfaltút már benyomvályúsodott volna, az M0 betonja, még mondhatni gyári.
2012. szept. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A beton tartósabb, az olyan brutális teherforgalmú szakaszokon, mint az M0, ez bizony kulcsfontosságú tényező. Az aszfaltot sokkal gyakrabban kellene felújítani.
2012. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bizonyára mindannyiótoknak igaza van, de én láttam Németországban hogyan készül az aszfaltburkolat. Húsz, helyenként 25 cm vastag, és az anyaga is valami egészen más mint a mi vackaink. Több, mint 2 millió km-t autóztam NyE útjain, de ilyen szemét aszfaltburkolattal csak a tényleg nagyon primitív falvak közti ütakon találkoztam. Sajnálom, de ezt a beton akkor is szarnak tartom.
2012. szept. 18. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jársz most az M0-son láthatod, hogy csinálják. Nálunk ez a szemét minimum 40 centi vastag :)
2012. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!