Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor jobb kéz szabály...

Ilyenkor jobb kéz szabály van, vagy pedig a tábla van érvénybe?

Figyelt kérdés
Aszfalt út(nem főút),jobbról betorkollik egy másik aszfalt burkolatú utca. Ugye ha nincs a jobbról érkezőnek táblája ,akkor jobbkezes az utca. Viszont itt van háromszög tábla de nincsen felállítva,fekszik a földön a gazban. Ilyenkor érvényben van a tábla vagy figyelmen kívül lehet hagyni?
2012. szept. 28. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
le kéne rajzolnod,mert ezt így többféleképpen is lehet értelmezni,
2012. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

lehet hülyén fogalmaztam.


Nincs semmi extra,egy sima (egyenes) aszfalt utcát képzeljetek el ,balról nincsenek utcák,jobbról van kb 3. 2 nél nem látni táblát,ez egyértelmű ,hogy jobb kezes. Viszont az egyiknél ott a tábla ,de nincs felállítva, a földön hever. Elvileg ez is egyenrangú út,ugyanúgy aszfalt,mint a másik kettő.

2012. szept. 28. 19:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs a tábla megfelelően elhelyezve, akkor nincs is ott.

Viszont, ha régen ott volt, csak kidőlt, akkor azért figyelj a megszokásból közlekedőkre is.

2012. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kidőlt tábla nem tábla: Jobbkéz!
2012. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A tábla érvénytelen. Nem csak baleset, vandálok, elmebetegek igazíthatják át a táblákat, hanem néha „ki-be” kapcsolgatni is szokták. Ilyen volt tavaly, akikor az M3 bevezetőjén volt sebkorlát, de nem egész nap.


Érdekesebb a helyzet akkor, ha a tábla nincs kidöntve, hanem rossz felé néz. (Hogy kitől, mitől tudnak elfordulni, nem tudom.) Gyakori pl. az, amikor a maci a védett út felé fordul. A védett út szemszögéből érvénytelen, mert a tábla után nincs útkereszteződés. Az alárendelt szempontjából meg azért, mert nem arra néz. Kedves anyázások forrása lehet, főleg akkor, ha két út ék alakban fut össze.

2012. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás: ha neked jobbról jön valaki e kereszteződésben, adj neki elsőbbséget. (Azaz vedd úgy, hogy jobbkezes a kereszteződés.) Ha viszont neked balról jön valaki, várd meg, amíg megadja neked a jobbkéz-szabály szerinti elsőbbséget és csak utána hajts be a kereszteződésbe (hiszen lehet, hogy emlékezetből vezet és úgy veszi, hogy te egy alárendelt útról jössz).


Általában, ha kétséged van, mindig a biztonságosabb választ tekintsd érvényesnek!

2012. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

„Általában, ha kétséged van, mindig a biztonságosabb választ tekintsd érvényesnek!”


Nincs benne a rendeletben, de ennek kellene a legerősebb szabálynak lennie.

2012. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kereszteződés előtt megállsz, és felhívod a tudakozón keresztül a KPM-et, vagy a rendőrséget.

Vagy visszahelyezed a megfelelő irányba.

Sarki házban lakom, többször vitték már ki az elsőbbségadás táblát. Fűnyírás alkalmával visszaállítottam, és kiékeltem.

2012. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,csak nem voltam benne biztos el bizonytalanodtam hirtelen .Utolsó,igen,valószínű ,hogy neki állok majd ékelgetni xd
2012. szept. 29. 08:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasonló eset az alábbi is:

[link]

2012. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!