Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért olyan komplikált a...

Miért olyan komplikált a magyar jobb-kéz szabály? Amerikában a főutak vannak előnyben, különben minden kis mellékutcánál meg kellene állni, legalábbis stop-ig lassulni. Minden kereszteződéshez két tábla pedig tönkretehetne bármely országot.

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult a jobbkézszabály?


Egyenrangú utaknál körbenézel, ha jobbról senki, akkor általában mehetsz - ebben mi komplikált?

Ha szemből jön valaki, akkor attól függően hogy ki hova megy/kanyarodik dől el.


Ennél egyszerűbb nem igazán lehetne. Egyébként kevés jobbos kereszteződés van, azok is főleg lakóövezetekben. Ha már fő- és mellékút van, akkor az nem egyenrangú utak kereszteződése...

2012. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi komplikált abban, hogyha egyenrangú úton kereszteződés van, akkor a neked jobbra lévő autónak van elsőbbsége??
2012. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon a felsőbb rangú utakon közlekedőknek jár az elsőbbség, nem tudom mire hoztad az ámerikás példát. Szerintem egyáltalán nem bonyolult, sok helyen az okoz problémát, hogy a kereszteződés nem belátható, de oda már inkább STOP-okat telepítenek.
2012. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az egész kérdésed, de részeit sem.

Nálunk is a főutak vannak előnyben. A főút ugyanis attól lesz főút, nem mástól. Ahol tábla nincs, az egyenrangú. Azaz az oda EGYSZERRE érkezők sorrendjét az dönti el, hogy egymáshoz képest hogyan viszonyulnak.

A táblák és az ország közötti összefüggést sehogy sem tudom értelmezni.

2012. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, és még a legjobb: Amerikában az egyenrangú utak kereszteződésében dívik a "4-way-stop" intézménye, amikoris MINDENKINEK meg kell állni, akár vannak a kereszteződésben, akár nem, és kettő helyett NÉGY tábla van kereszteződésenkánt. Ja, és a legjobb: Ha egyszerre érkeztek a kereszteződésbe, itt is a jobbkézszabályt kell alkalmazni.


Úgyhogy ez egy szép öntökönszúrás volt, kérdező :)

2012. aug. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!