Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok miért nem...

A kerékpárosok miért nem képesek megállni ha pirosat mutat a lámpa?

Figyelt kérdés

A KRESZ szerint nekik nem is kell megállniuk vagy meg kéne csak nem állnak meg?

Tudjátok,ezek a túra biciklisek akiket kerülgetni kell, a vékony kerekű bringájuk van.

Engem eddig kétszer ütöttek el majdnem, legutóbb tegnap...és még lassítani sem lassítanak a zebránál csak mennek előre...nem tudom mit csinálnék ha egyszer elütne egy ,de biztos,hogy kihívnám a rendőrséget is mert azért elég nagyot tud ütni az a bicikli is....

Mind a két alkalommal csak azért nem ütöttek el mert körbenéztem, bár tegnap elindultam mert gondoltam csak megáll, de nem így volt és elég közel volt, egy lépésen múlott,hogy elüt e....



2012. okt. 16. 16:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanazért amiért az autósok sem adják meg a bringásoknak soha az elsőbbséget, sőt, még a pirosba is bejönnek.

Vagy amiért a gyalogosok csatárláncba összefogózva elfoglalják a kerékpáros-rámpát, meg a kerékpárutat,aztán fel vannak háborodva, ha van pofám átmenni közöttük kerékpárral a kerékpárúton! Ugyanmár, én kérek elnézést...


Vannak ilyen másokat leszaró, szocializálatlan türhő tapló tahóállatok, akiket kiskorúsítani kéne, mert egyszerűen félelmetesen ostobák, és veszélyesek másokra. Bizonyos IQ-szint alatt az ember hajlamos megfeledkezni róla (vagy soha nem is vett róla tudomást), hogy rajta kívül más is él ezen a bolygón, és azt képzeli, neki mindent lehet.

2012. okt. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De ha bicikliúton vannak ha nem akkor is meg kell állniuk és mégsem teszik...nagyon kevés bringás áll meg a lámpánál...
2012. okt. 16. 16:28
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Mutass már nekem bringást, aki nem áll meg a 8 sávos út előtt pirosnál... nagyon kevés bringás áll meg, persze... Itt te 1-2 valószínűleg helyi hülye miatt általánosítasz és beszélsz zöldségeket. Megállnak a birongások is pirosnál, megnyugodhatsz, nem unták meg az életük és szintúgy nem szeretik elütni a másikat.
2012. okt. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Itt nem a kereszteződésekről van szó, ott nyilván meg állnak mert egy 1 tonnás autó ellen nem sok esélyük van, de ahol csak egy zebra van ott átmennek simán ,maximum elcsapnak egy 60 kilós embert, az sem nekik fog fájni...Eddig kétszer tartott a zebra felé a biciklis úgy,hogy piros volt neki és nem állt meg, egyszer pedig autóból láttam,hogy átmennek.3-ból 3x azt tapasztaltam,hogy nem állnak meg, jó,hogy általánosítok.
2012. okt. 16. 16:43
 5/20 anonim ***** válasza:
35%
Engem szörnyen idegesít, hogy egy teljes sávot elfoglalnak, nem lehet őket biztonsággal megelőzni, majd jön a piros, ő átmegy, én lemaradok és kezdődik az egész előről.
2012. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%

Igen, tényleg ez a gond. A körúton ugyanazt a bringást kell 6x megelőznöm :D


Amúgy nem véletlen, hogy a bringások között nagyobb %-ban vannak hülyék. Akinek van sütnivalója, tud szerezni olyan állást, amiből megengedhet magának egy autót...

2012. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ugyanazért, amiért a gyalogosok nem képesek megállni, ha pirosat mutat nekik a lámpa. Te nem szoktál ilyet csinálni? Én sem (pedig általában mindenhova bringával megyek). Mégis rendszeresen előfordul, hogy kerülgetnem kell a gyalogosokat, akik elindulnak a zebrán a nekik piros lámpa ellenére. Vagy körülnézés nélkül rástartolnak a bringaútra, vagy csak ott várják a buszt, mert a buszmegállóban állni zsenánt, vagy ott tologatják az anyatankot (babakocsi), mert az a kölyökre nézve biztonságos, stb... Mármost én nem általánosítok közlekedési mód szerint, ahogy Te teszed, kedves kérdező, de ilyen hozzáállással egy bringás nyugodtan gondolhatja, hogy hohó, hát ha a gyalogosok ilyen bátrak és ennyire tesznek a szabályokra, akkor biztos nem bánják, ha legközelebb a nekik zöldben slisszanok el közöttük. És máris megérkeztünk a magyar közlekedési morálhoz: Mindenki a másikat hibáztatja a közlekedés veszélyes mivoltáért, miközben a saját szabálytalanságai felett nagyvonalúan elsiklik. Tegyük még hozzá a jellegzetes szekértábor-effektust, aholis felosztjuk a közlekedőket bringásra, gyalogosra, kalaposra, bömösösre, nőre és külföldirendszámosra, és mindig a másikat tesszük meg a közlekedés rákfenéjének, és kész, máris lehet ezrével gyártani az ilyen sarkító, értelmetlen kérdéseket.
2012. okt. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hányszor lesz még ez a kérdés feltéve? Attól,hogy minden héten meg van kérdezve nem fognak többen megállni,ezen túlmenően nem csak a túrabicikliseket kell kerülgetni,mindenki kerülget mindenkit állandóan,mert bármennyire is meglepő többen is közlekednek az utcán. És ami azt illeti még mindig többet vannak kerülgetve a gyalogosok a biciklijárdákon..És ez megint csak egy szemétláda általánosítás pl én a pirosnál mindig megállok méghozzá vékony kerekű bringával!Ezt add össze!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

2012. okt. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

és az autósok miért nem állnak meg a zebránál, amikor a gyalogos akarna áthaladni?

Attól, mert a közlekedési kultúra a béka segge alatt van M.o.-n! Nem a másikra kell mutogatnunk, meg mindenki mást hibáztatni, hanem magunkba kell nézni! Kötve hinném, hogy a kérdező minden szabályt betart. Sosem lépte át a sebességhatárt, nem parkolt tiltott helyen, nem tette ki az indexet, stb.

Mindig az hangoskodik, akinek nem kéne. Le kéne erről szokni.

2012. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
39%
Ezt annyira bírom, hogy fel van téve egy ilyen kérdés (mondjuk tényleg naponta, de most nem ez a lényeg) a bringásokról/bringásoknak, és egyből az a reakció, hogy "mer az autós...", "mer a gyalogos...", "mer a gazdasági válság..." Bssszki, RÓLAD VAN SZÓ? MOST NE MUTOGASS MÁSRA!!!
2012. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!