Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok miért nem...

A kerékpárosok miért nem képesek megállni ha pirosat mutat a lámpa?

Figyelt kérdés

A KRESZ szerint nekik nem is kell megállniuk vagy meg kéne csak nem állnak meg?

Tudjátok,ezek a túra biciklisek akiket kerülgetni kell, a vékony kerekű bringájuk van.

Engem eddig kétszer ütöttek el majdnem, legutóbb tegnap...és még lassítani sem lassítanak a zebránál csak mennek előre...nem tudom mit csinálnék ha egyszer elütne egy ,de biztos,hogy kihívnám a rendőrséget is mert azért elég nagyot tud ütni az a bicikli is....

Mind a két alkalommal csak azért nem ütöttek el mert körbenéztem, bár tegnap elindultam mert gondoltam csak megáll, de nem így volt és elég közel volt, egy lépésen múlott,hogy elüt e....



2012. okt. 16. 16:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10:38 A kérdésfeltevés eleve negatívan általánosító, sértő a normálisan közlekedő bringásokra nézve. Aki meg nem normálisan közlekedik, az úgyis lesz*rja, hogy "a puhatestűek mit rinyálnak", innentől kezdve nem tudom, milyen választ vársz az ilyen kérdésekre.
2012. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Autóval még sosem követtem el szabálysértést.(ennek egyszerű az oka: nincs autóm se jogosítványom)

Viszont igen volt már,hogy átfutottam a piros lámpán ,de csak úgy ha nem jön autó, vagy ha elég messze tart mert azért nem vagyok hülye,hogy elüttessem magamat.

De ha naponta vannak ilyen kérdések akkor csak van benne igazság...a másik meg,hogy ti is most másra mutogattok,hogy a gyalogosok így meg úgy...A környékünkön (sajnos) nincs bicikliút így én fix,hogy nem sétálgatok a kerékpárosoknak fent tartott úton.

De akkor is ha megindulnak a gyalogosok akkor legyen már benne annyi,hogy megáll...mert ha sehol senki akkor egészségére,menjen át, de mikor mindkét irányból 20-30 ember elindul át az úton akkor nem kéne átszlalomozni közöttük.Vagy rosszabb esetben átszáguldozni előttük/mögöttük azzal a gondolattal,hogy úgyis elférek mögötte/előtte.

2012. okt. 17. 13:25
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát én meg fix ,hogy megállok minden pirosnál képzeld.... Te általánosítasz aztán még neked áll feljebb,nehogy már mindenki szabályos CSAK a kerékpárosok a szabálysértők....
2012. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
egyszerűen lesz@rják a fényjelző készülék tilos jelzését,nem is érdekli őket.én még személy szerint nem láttam autóst,aki áthajtott volna piroson a zebrás lámpánál (ahol kereszteződés + zebra van ott igen),de elsuhanó drótszamarast meg igen.használom én is a kerékpárt és elitélem azokat,akik nem tartják be az alapvető közlekedési szabályokat mind autóval,bicajjal vagy gyalog.ha eltaknyol az az ő baja ha szabálytalan volt,de a másikat aki normálisan közlekedik ne küldje már el a sürgősségire.
2012. okt. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Mondtam,mióta figyelem a kerékpárosokat,hogy megállnak vagy sem 3/3 átment.(a "mezei" biciklisták, viszont minden alkalommal megállnak csak a túra biciklist nem láttam még megállni.)

Ezek alapján nem tudok mást csak előítéletet...

Én láttam már autót is áthajtani piroson úgy,hogy a gyalogosok már megindultak, egy nénit majdnem el is gázolt, centiken múlott.Ezzel szemben már láttam vagy 100 ezer autót megállni és csak egyet láttam,hogy nem állt meg a pirosnál.Biciklis meg 3/3, de amint egyet is meglátok,hogy megáll, első dolgom lesz,hogy ide beírom.

2012. okt. 18. 15:02
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
És a gyökér gyalogosok miért mennek át a piroslámpán???? Elég csak a körútra gondolni....blaha, jászai, oktogon, nyugati, mester utca, corvin..mind olyan helyek, ahol piros a lámpa, autók elhaladtak, jön a kerékpáros, lesz@rják, elöször 1bátor, aztán 5 mikorra odaérek már kb 10-15 nyomorék szalad át a piroson....azóta vagyok ilyen felindult mióta tavaly mergit hidon jöttem át pestre (akkor még a bringasáv az úttesten vezetett) elöttem egy másik bringás haladt, kb 30feletti tempoval gurultunk lefelé zöld lámpánál, amikor egy roh@dék gyalogos a srác elé rohant...szörnyű volt...a srác arcábol nem sok maradt, a bukó mentette meg az életét, szegény egész a mentőkig eszméletlen maradt..........annyi eszük van a gyalogosoknak amennyit reggel a wc-be nyomok....nemértem hove kell rohan ni amikor a 4es6os kb 2percenként jár...másfél évig voltam biciklisfutár és se akkor se most nem megyek át a piroson...sárgán átcsusszanás, épphogy piroson persze előfordult, de ha láttam hogy nincs esélyem piros elött akkor fék...bár nekellene berekednem a sok kiabálástól a sok gyökérnek amig eljutok a petőfitől a margit hidig....
2012. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Alex Fly ***** válasza:
77%

Megállok. Hihetetlen, mi?

Ellentétben az autósokkal, akik nem képesek megállni a zebra előtt, ha sárga a lámpa, akkor gázt adnak, hogy a piros elején (bocsánat: narancssárgán) még átszáguldjanak, nem ismerik sem az indexet, sem a jobbkézszabályt, sem az elsőbbségadást -a sebességkorlátozásokról már nem is beszélve.

Szóval nem a kerékpárosok ellen kellene hangulatot csinálni, hanem azon elgondolkodni, hogy pl egy felmérés szerint az autósok 70%-a saját bevallása szerint rendszeresen megsérti a szabályokat. A kerékpárosok aránya ennél semmivel sem rosszabb, sőt: normális esetben tisztában van vele, hogy saját magát veszélyezteti, ezért tudja, mekkora kockázatot vállal. Míg szgk-val hasonló esetben nagy valószínűséggel másokat -azokat az ártatlanokat, akiket lehet hibáztatni a saját hülyesége miatt...

2012. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 claidheamohmor ***** válasza:

Kikérem magamnak! Én megállok a pirosnál.

Egyékbként a sok sületlen kijelentésed közül az egyikre reagálva: úgy vélem, t. kérdező, hogy ha egy kerékpáros elüt egy 60 kilós embert, az fáj. A kerékpárosnak is. Gondolkozz már!

Meg ilyet, hogy "kresz szerint nem kéne megállniuk?" Jogsid van? Akkor tudnád, hogy meg kéne állniuk... aki nem áll meg, az tapló, ez pedig közlekedési eszköztől nem függ.

2012. nov. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én is mindig megállok a pirosnál, akár bringával, akár autóval megyek.
2013. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ha el tud menni a biciklis, másokat és magát nem veszélyeztetve, persze lassítva hogy fel tudja mérni tényleg el tud-e menni akkor átmegy a piroson ha épp nem egy forgalmas főútvonal keresztezi vagy ha épp éjfél van és kihalt az egész város...

ha valaki aki bicilizett már mondjuk a város egyik végéből a másikba, tudhatja menynire lefárasztó dolog folyamatosan idióta gyalogosokat kerülget akik nem férnek el 2 méter széles bicikliút/járdán, kereszteződésekbe balra kanyarodásnál leszállni zebrán áttolni visszaülni elindulni az majd megérni mennyire fárasztó dolog a biciklizés, nem a gázpedált kell nyomni meg a féket hanem a combizmodat használni ;) nem ugyan az. általábana biciklis aki mindig jobabn figyel mindenkire , és a gyalogos az aki semmit nem néz még szét sem néz a kereszteződésben csak elindul egyenesen.

2015. febr. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!