Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért hiszik, hogy többletkölt...

Miért hiszik, hogy többletköltség a téli gumi?

Figyelt kérdés

Sokan azzal jönnek, hogy azért nem vesznek téli gumit, mert drága...Valamit nem értek. Induljunk ki egy átlag magyar családból: Vesz egy 10 éves használt autót 1 milláért, megy egy évben 15000Km-t, és 8 év múlva eladja az autót, amivel ment összesen 120000Km-t. Ez akárhogy is számolom: 2 garnitúra gumi. Azaz: vesz egy garnitúra új nyárit, egy garnitúra új télit, meg 4 használt felnit 20 ezezért. A futott km alatt szépen lekopik mindkét garnitúra, majd amikor eladja az autót, a felniket is ugyanúgy eladja mondjuk 15-ért, tehát az sem került igazán pénzbe. Nem mindegy, hogy 2 nyári, vagy 1 nyári 1 téli szett kopik le? Hol itt a többletköltség?


Ha most valaki azzal jön, hogy ő a 200e Ft-os autójával csak 5000Km-t megy egy évben, és amúgyis csak használt gumira van pénze, akkor meg ugyanez a helyzet csak épp használt gumival. 2 garnitúra használt nyári, vagy 1 nyári 1 téli...nem mindegy???


2012. okt. 28. 13:57
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nem tudom! :-)
2012. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Ne keress ilyesmiben logikát - az emberek idióták 90%-ban.


Pláne az milyen költség, mikor a 10 centis latyakban majd összetöri a kocsit, mert nem tud a tükör radiál nyári gumival megállni...

2012. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Már megint egy olyan kérdés, ahol egy blődséget okos módon megválaszol magának a kérdező. Ez mire jó? Ki hiszi ezt? Ki állítja?
2012. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, hogy itt okoskodsz, csakhogy jelenleg egyre több embernek okoz gondot már a szükséges karbantartások ára is, nemhogy új gumiszetteket vegyen. Nyugodtan megnézheted a statisztikákat, romlik a kocsik általános állapota. Tehát nem azt hiszik, hogy plusz költség, egyszeren nincs pénzük téligumit venni.
2012. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem van téli gumim, de miért állítasz ilyet?

"tükör radiál nyári gumival megállni..."

2012. okt. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

énmeg nyárit nemveszek !!, na ????? XD

veszek télire mindíg 80%os téli gunmikat aztán nyáron kinyírom őket, és télire megint vezsek jókat...

2012. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam, hogy tud-e valaki értelmes magyarázatot adni a dologra, ami ellentmond az én megállapításomnak.
2012. okt. 28. 15:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Én még tavaszi és nyári gumit is veszek! Nem értem, miért hiszik sokan, hogy az nem térül meg?!!! És ha nekem valaki azzal jön, hogy ez marhaság...
2012. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Valaki hóláncot vesz... :D
2012. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem 1 felniszettem van, és 1-1 garnitúra téli-nyári gumi. A gumik cseréje 5eFt, ami egy évben 10eFt. Ezt kihagytad a kérdésben.
2012. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!