Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán a belső sávban,...

Autópályán a belső sávban, haladhatok-e 130 km/h-val tartósan, eltekintve a hátsó kerekek kompenzációjától ill. a kisebb útegyenlőtlenségektől, ha nem veszélyeztetek senkit?

Figyelt kérdés
Kérdésem a KRESZ 36.§ (2) pontját érinti.
2012. nov. 8. 11:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, Zilkutya, ne légy ilyen értetlen! Te is biztosan tudod, hogy van, aki autóval, különösen erős, hátsókerekes autóval kompenzál bizonyos olyan dolgokat, amikben szerények az adottságai... :-P
2012. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Ilyent ***** válasza:
35%
Azért nem kapott büntetést és nem is kap mert ennyivel még 150km/h-val lehet közlekedni pályán. Csak szólok én is.
2012. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"Azért nem kapott büntetést és nem is kap mert ennyivel még 150km/h-val lehet közlekedni pályán. Csak szólok én is."


Persze, hogy lehet. Csak nem szabad.

2012. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Ilyent ***** válasza:
44%

janzi

Mindenhol a megengedett sebességkorlát + 15%-kal szabad menni. Fölötte büntetés jár.

2012. nov. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Ezt felejtsd el! Hülyeség.
2012. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Ilyent ***** válasza:
35%

janzi

"Ezt felejtsd el! Hülyeség."

Miért szerinted ha 131km/h-val közlekedsz a pályán akkor már küldik is a büntetést??? Az adott sebességkorlát +15%. Ezt hidd el. De ha nem hiszed kérdezd majd meg a rendőrt.

2012. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%

Felejtsétek már el, hogy %-tól jár a büntetés!

Megszabott kmh határok. 100 alatt 15, 100 felett 20. Nem x százalék!


És attól, hogy ott még nem büntetnek az nem azt jelenti, hogy mehetsz is annyival.

2012. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ilyent. Ha te laikusként nem az észt osztanád, hanem (a saját tanácsodat megfogadva) megkérdeznél egy rendőrt, akkor tudnád, hogy a sebességhatár 130 km/ óra. Erre rászámolnak még 3 km/h-t (a trafipax és a jármű órájának hibahatárát figyelembe véve). Így tehát szabálysértési bírság keretén belül 134 km/h-tól már büntethetnek 150(+3) km/h-ig 5-30.000 ft-ig. 150(+3) km/h felett pedig megy a közigazgatási bírság a már ismert táblázat szerint.


Ha nem hiszed, kérdezz meg te egy rendőrt!


(10 évig szolgáltam rendőrként, tavaly szereltem le. Csak a miheztartás végett...)

2012. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Rendőrnek sem kell lenni, hogy ennek utánaolvasson az ember hivatalos forrásokban. És még egyszer: nem százalékok vannak!!!
2012. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Ilyent ***** válasza:
57%

Hát ez baromira érdekes mert több éve így közlekedek. Pályán 145km/h, lakott területen kívül 100km/h. Hozzáteszem nem most kezdtem a vezetést. De lehet vak szerencse.

De áruld el mikor az autóban 130km/h van írva és tévedjen az autó 5%-ot már bírságolhatnának. És az autók nem egyformán mérnek ezt meg tapasztalatból mondom. Már eleve rosszul mér az autó ha nagyobb a kerék. És ha lekapcsolnak ezért, jelentsem fel én is az autógyárat mert hibás terméket adott??? Mert magamat ismerve végső eset lenne az hogy én a bírságot kifizessem.

2012. nov. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!