Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol találom a neten a közleked...

Hol találom a neten a közlekedési bírságokat, hogy miért mennyit kell fizetni? Lejárt a jogsim és nem vettem észre, mennyit szabhatnak ki büntetésként?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést...

Azért tetted ezt fel, mert autóztál, megállított a rendőr és nem szabott ki helyszíni bírságot, hanem feljelentett, és most várod a büntetésed?

Ha ez történt meg, akkor a szabálysértési bírság összegét 3.000 és 150.000 Ft között állapítják meg a kihágás súlyára, az előéletre és egyéb körülményekre való tekintet alapján.

Amennyiben a rendőr nem alkalmazta helyszíni bírság kiszabását (amely 3.000 - 20.000 Ft közötti összeg lehet és ugyanúgy postán kell megfizetni), akkor valószínű, hogy 20e Ft-nál nagyobb összegről fog szólni a szabálysértési csekk.


A lejárt jogsi esetére pedig tessék az ügyfélkapun regisztrálni az okmányirodában (a jogsi miatt úgyis mész oda...), és akkor fogod kapni az e-mailt a lejáró okmányaidról.

2008. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak simán lejárt? Nem a rendőr "kapott el"? Mert akkor semmi következmény nincs! Lejárt orvosival még segédmotorkerékpárt is szabad vezetni, ugyanis ahhoz nem kell orvosi!

A helyszíni bírság úgy van ahogy a fenntebb író említi, de úgy tudom alsó határ nincs. Ha viszont feljelentettek annak van annyi "előnye", hogy kifogással lehet élni a határozat ellen, és ha már nincs más hátra, lehet max. 6 havi részletfizetést kérni!

2008. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jogsid lejárására sem figyelsz akkor a mentőládádról már nem is kérdezlek meg hogy mikor járt le... :D
2008. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!