Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megállni tilos tábla hatálya...

Megállni tilos tábla hatálya alatt lehet Y-fordulót csinálni?

Figyelt kérdés
Mert ugye a megállás az megállás. Az y-fordulóhoz is meg kell állnom. Az oktatóm azt mondta, hogy meg lehet állni a tábla hatálya alatt Y-fordulót csinálni. Szeritnem meg nem, de nem szóltam. Kétirányú ofrgalmi úttestről van szó, irányonként 1-1 sávval (az úttest szélén padka).
2012. nov. 23. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Egy Y forduló az nem megállás. Akkor a lámpánál sem állnál meg, ha piros?
2012. nov. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az Y fordulóhoz nem kell megállni.


Egyébként szabad. Jól mondta az oktatód. Ne okoskodj, inkább okulj! ;-)

2012. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Természetesen forgalmi okból történő megállás nem minősül megállásnak. Lámpa, rendőr jelzése, baleset stb.


Arra kérem az válaszoljon, aki ért is hozzá. Az Y-forduló forgalmi oknak számít? Kioktatás nem kell, ezért van a fórum, hogy megbeszéljük a dolgokat. Kioktatni általában az szokott, aki nem tudja.

2012. nov. 23. 10:24
 4/8 anonim ***** válasza:

A "Megállni tilos!" tábla nem azt jelenti, hogy a következő útkereszteződésig nem szabad megállni, tehát neki kell hajtani a járdáról eléd lépő gyereknek, el kell húzni a piros lámpa mellett.

A tábla csak azt tiltja, hogy lehúzódj az út szélére és kirakd a gyereket, hogy ne kelljen 3 méternél többet gyalogolnia az iskoláig, esetleg - szintén az út szélére húzódva - nyomogasd a navit, hogy megnézd, hol is kellett volna balra kanyarodnod. Forgalmi okból viszont megállhatsz, tehát Y-fordulót is végezhetsz. Feltéve, hogy nem záróvonal van felfestve az úttest közepére.

2012. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
bármit lehet csak van amit aközeg rossznéven vesz,ebben aszellemben a zárovonal nem fal és egyéb jópofa marhaságoknak is van jogosultsága,igazad van xarj a kresze:)
2012. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem bízol meg az oktatódban, hogy jobban tudja mint te?? Nem akar ő téged félrevezetni...
2012. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4-esnek köszönöm. Meg a többieknek is. Igen az is forgalmi ok, ha valaki elém lép.


Mivel nincs gyakorlatom, minden meg nincs a jogszabályban, gondoltam megkérdezem. Tehát az Y-forduló forgalmi oknak számít, akkor ezt megjegyzem.

2012. nov. 23. 10:36
 8/8 A kérdező kommentje:

Még egy dolgot. Szeritnem azért nem tudják ennyien a kreszt, mert nem mernek kérdezni. Nem gondolják át, mi miért is van. Hiába van valakinek sokéves vezetési tapasztalata, attól még lehet buta a kreszhez. Az hogy egy programot éjjel-nappal nyomogatok, míg hibátlanra nem tudom, az nem ad tudást.


Nem vitzátam az oktatómmal. Semmit nem szóltam ,gondoltam megkérdezem majd itt. Ennyi. Köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 23. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!