Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezethetek céges autót így?...

Vezethetek céges autót így? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
3 hete van jogsim. Fater céges autóval jár haza melóból, Toyota Hiace típusú 7 személyes kisbusszal. Azt mondta pár válaszoló, hogy mivel céges az autó, én nem vezethetem, csak fater, mivel ő van megbízva vele. Eddig tiszta is. De akkor sem vezethetem ha mellettem ül?
2012. nov. 26. 14:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem, ha neked nincsen papírod arról, hogy te is vezetheted, akkor hiába minden.

Még az is lehet, hogy minden jószándék ellenére sem kaphatsz erre engedélyt. A biztosítók ugyanis ki szokták kötni, hogy csak akkor vállaljuk a felelősséget, ha mondjuk kizárólag a cég alkalmazottai vezetik a céges autókat. Ha tehát valami történik, és te vezeted az autót a biztosító beint egy nagyot, és a javítást Édesapádon verik majd le a cégnél, és ezzel még "olcsón" megússza - mert akár ki is rúghatják. Szóval a céges autót te csak max jobb1-ben használhatod:)

2012. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatodat nem értem.... jobb esetben? ... mi az a jobb1-ben...?

Am köszi a választ.Azt hittem ha mellettem ül akkor nincs gáz.Mivel ő a megbízott és ott van,nekem meg van jogsim.Na de akkor többször nem megyek el a bevásárlóközpontba az autóval mikor mellettem ül,mert ha egy rendőr igazoltat akkor szívás.De kár :/

2012. nov. 26. 15:00
 3/21 anonim ***** válasza:
Anyósülés=jobb1
2012. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Értem... :/ ... francba...köszi am.
2012. nov. 26. 15:47
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Az én cégemnél a belső szabályzatban az szerepel, hogy a céges autót vezetheti családtag is, de csak akkor ha az engedélyes dolgozó mellette ül!

:D

2012. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Harkonnen, komolyan??????? :D :D
2012. nov. 26. 20:19
 7/21 anonim ***** válasza:
Toyota Hiace akk az vmi szerviz autó nem? Tigáz ENI ilyesmi. Legtöbb helyen a céges autó adott kedvezményezett számára vezethető, másnak nem. Mert pl. ha összetöröd ki kell fizetni.
2012. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerinted egy Harkonnen szokott viccelni?
2012. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Na de jól van,most kapcsolok, hogy ez , csak a ti cégeteknél volt megengedve Harkonnen.Egyébként ahol külön nem szerepel írásban ez ami nálatok is, akkor nem szabad.
2012. nov. 27. 13:10
 10/21 anonim ***** válasza:

Régen nálunk se volt megengedve, de amikor rájöttek, hogy a céges bulikról a részeg középvezetők nem tudnak hazamenni amióta zéró tolerancia van ittas vezetésnél is, azóta beletették a szabályzatba, hogy a feleség haza tudja fuvarozni a dolgozót!

:D

2012. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!