Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem divat szabályosan...

Miért nem divat szabályosan közlekedni?

Figyelt kérdés

Munkámból adódóan egész nap vezetek. Városban és országúton egyaránt. Nap mint nap tapasztalom, hogy ami manapság a forgalomban zajlik, az kész állatkert. A tudatlanság, az agresszió, a nemtörődömség, az alkalmazkodásra képtelenség, a nagyképűség mindenféle formája tapasztalható a közlekedésben. Pedig csapatmunka!

Nem indexel, nem ad elsőbbséget, nem tartja be a követési távolságot, feltartja a forgalmat, ködlámpát használ, pedig nincs is köd, fékezésre kényszerít, dudál, villog, és még bőven sorolhatnám, szinte végtelen.

És velem együtt sokan kérdezik: Miért? Miért nem lehet egy összehangolt munkával, egymásra odafigyeléssel kialakítani egy kulturált városi/országúti forgalmat?

Szerintem szigorúbb szabályokhoz kellene kötni a jogosítvány-szerzés feltételeit.


2012. nov. 30. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"A tudatlanság, az agresszió, a nemtörődömség, az alkalmazkodásra képtelenség, a nagyképűség mindenféle formája tapasztalható"


Ha jobban belegondolsz akkor ezek sajnos nem csak a közlekedésre jellemzőek az utóbbi években. Hanem gyakorlatilag az élet minden területére. Az lenne a furcsa, hogyha a közlekedésben máshogy lenne.

2012. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez sajnos milyen igaz. Viszont ugyanúgy, mint az élet bármely területén, a közlekedésben való szocializálódásban is nagyon fontos szerepe van, illetve lenne az oktatásnak/nevelésnek. Miért nem fektetünk erre nagyobb hangsúlyt?
2012. nov. 30. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedés tükrözi MO egészét, az öntudatos, agresszív állatok "megvalósítják önmagukat" és szarnak a többiekre. Én bringával járok, és mindig meglep, mikor egy pl. német kocsi megáll a sarkon, hogy elengedjen.
2012. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd végig ezt a videót,azért nem csak a magyarok tudnak alakítani...XD
2012. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mai sofőrök (tisztelet a kivételnek) otthonról, munkahelyről viszik magukkal az agressziót és a stresszt az anyós ülésen. Nem hogy az általuk gyakorlottnak vélt társaikra nincsenek tekintettel, de még a tanuló vezetőkre sem. 2 hónapja csináltam a jogsim, nem 1 valóban veszélyes helyzetbe sodortak. 2 sávos, nem párhuzamos úton jobbról előzött meg egy motoros, mert úgy vélte, van ott még hely..., 45-50el megyek városba, 65-el megelőznek és hirtelen bevág elém egy féket. Az elején, mikor még nem ment úgy a vezetés az oktatóm mellett, és lassabban indultam el, hogy ne fulladjak le, 2 másodperces zöldnél már dudáltak, stb... Szóval még egy kezdő T-betűs vezetőre sincsenek tekintettel. Majdnem mindenki siet, rohan, önfejű, meggondolatlan, beképzelt. Tényleg ez az igazság a vezetők többségére sajnos.
2012. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bajer ***** válasza:
Szerintem azért nem divat, mert az úton élik ki az elfojtott agressziót. A többi agresszívnak meg nincs is jogsija vagy be van kokózva. Sajnos ezek évekig nem buknak le vagy ha mégis, akkor rövidesen visszakapják a jogsit. Örökre el kéne tiltani a vezetéstől a drogosokat, piásokat.
2012. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is friss jogsis vagyok. Én azt tapasztalom - ki hány évet vezetettől függetlenül - hogy ha értették is a KRESZ szabályokat, már sokszor nem alkalmazzák, elfelejtik talán, sőt 30 éves vezetési múlttal egy ismerősöm akkor is nyomkodja a kuplungot, amikor nem kéne.


Rossz az oktatás minősége, általában türelmetlenek az oktatók, nem tudják átadni a tudást pláne nem 30-40 óra alatt.

A másik gond, hogy a vezetők 90% azt hiszi magáról, h átlagon felüli vezető (felmérés eredménye).

Nem ártana néha elővenni újra a K-könyvet, ismételni.


Én biztosan nem dobom ki és rendszeresen forgatom majd, mert az ember felejt!

2013. jan. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!