Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályosan parkol az autó?

Szabályosan parkol az autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Parkoló autó képe: [link]


Az lenne a kérdésem, hogy a képen látható fekete autó szabályos helyen parkol e?

Ugyanis 15 év alatt már több halálos baleset, havonta rendszeres koccanások történnek ebben a kereszteződésben. Egy éve már elértük azt, hogy megállni tilos táblát helyezzenek el, ami a képen is látható.

Így valamelyest az alárendelt útvonalról áthaladó autók és gyalogosok láthatóak lennének de a két autó szélessége még így is takarja az áthaladókat.


Szerintetek milyen kiegészítő táblára lenne szükség ahhoz, hogy ne parkolhassanak a táblán túl a járda és az úttest között sem?


2011. szept. 18. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
igen. A megálási tilalom a tábla vonalától érvényes.
2011. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

jaa bocs, hülyeséget mondtam, a kék autót néztem :D

De amúgy szabályos, mert a tábla csak az úttestre vonatkozik mivel nincs alatta kiegészítő tábla. Persze ez csak akkor igaz, ha a kapubejáró a sajátja.

2011. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
szabálytalan
2011. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a tábla a padkára is érvényes. Ha a saját garázsa előtt parkol, az már kérdéses. Viszont a kereszteződéstől viszonylag távol van, így nem értem, ki kit takar. Aki balról jön, annak annyira le kell lassítania, hogy a jobbkézszabályt meg tudja adni. Ha nem látja be a kereszteződést, akár meg is kell állnia.
2011. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyértelműen szabálytalan, ugyanis ott a tábla + még a kapun is meg van ismételve!

18:31 A kereszteződéstől 5 méteren belül nem parkolhat, és ott szemmel láthatóan több, mint 5 méter! :)

2011. szept. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy én tudom rosszul, de járdán (ha jól látom ez az) eleve csak akkor parkolhatunk, ha ezt külön tábla megengedi, egyébkén csak az úttest szélén, vagy padkán, de itt ügye nincsen padka. Külön megengedő tábla nincs, így tehát az hogy felállt a járdára, alapból is szabálytalan, még a megállni tilos tábla nélkül is...
2011. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A mostani KRESZ már nem tesz különbséget a járda és az úttest között tiltó tábla esetén.
2011. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem kötnék bele abba a terepjáróba. Ha a saját garázsa előtt parkol, akkor tényleg teljesen szabályos. Az a sofőr pedig aki miatta szenved balesetet a kereszteződésben, merthogy kitakarta, nah annak se autóban a helye.
2011. szept. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint az autó szabálytalanul parkol,mivel a megállni tilos tiltó tábla kiterjed az útpadkára,és arra a területre is ahol parkol. Ellenben azt már nem igazán értem, hogy ki mit takar ki, ugyanis ez egy abszolút jól belátható kereszteződésnek tűnik. Amúgy merre van ez a hely? Mellesleg-ha a mindennapi életben reálisan gondolkozunk-,hova tud a szerencsétlen autós leparkolni mikor hazajön, ha mindenütt tilos a parkolás? Megha saját kapubejárója ugyebár...
2011. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!