Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történt az "úrvezetőkkel",...

Mi történt az "úrvezetőkkel", hogy újjabban megtalálják a ködlámpa kapcsolóját?

Figyelt kérdés

Ma két alkalommal is lekapcsolta az előttem haladó a ködzárófényt! Egy piros Suzukira alig kellett kétszer rávillogni, és korábban egy 206-os vezetője alig 10 mp-nyi reflektorozás után rájött, hogy mit akarok!


Persze annak jobban örülnék, ha villogás nélkül is sikerülne!

:)


2012. dec. 4. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Hmm. Hát jó. De erre milyen választ vársz? Lekapcsolták, hát na, ez olyan, mintha én meg arról írnék ki kérdést, hogy 1 hete egyik nap egész nap vezettem és 1 kivétellel mindenhova azonnal betudtam menni mellékútról, mert beengedtek. Kérdezhetném, hogy ez miért volt.
2012. dec. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak szimplán jó a lámpád, és ha őket zavarja akkor elképzelhető hogy elgondolkodik rajta hogy lekapcsolja-e hogy te is lekapcsold.


Én minap mentem este anyám matizával, amibe ritka szar a fényszóró(15m-re ha elvilágít a tompított, meg a fényszóró s sokkal jobb...)

Aztán amikor hosszú egyenes szakaszon már messziről vakított a szemben jövő lámpája rávillogtam, az lekapcsolta szépen, aztán jött még1, akire szintén villogtam, erre visszavillogott...

Ködlámpával ugyanez a helyzet, de az azért annyira nem zavaró mint a fényszóró.

2012. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A ködzárófény nem zavaró? Nekem kiégeti a retinámat! Ott megyek mögötte 5 méterre, de le nem kapcsolná az istenbarma! (Na jó, pl. az unokahugom azt hitte, hogy kötelező a használata!)


Egy szó, mint száz, az utóbbi 10 évben semminek nem volt hatása, ezért is csodálkozom annyira! Azt hittem, hogy volt valami közlekedésbiztonsági kampány.

2012. dec. 4. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ócsó gagyixenonos hülyegyereknél aki felkapcsolt fényszóróval követ 10 km-en keresztül(és akárhogy megyek se nem előz ki se nem marad le) rosszabb nincs. Vagyishát az amikor ugyanez szembe jön, de az legalább csak pár másodpercig tart, aztán meg fél perc és újra látok.
2012. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

"Ott megyek mögötte 5 méterre, de le nem kapcsolná az istenbarma! "


Én direkt felkapcsolom, amikor valaki nem ismeri a követési távolság fogalmát

2012. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

"Ott megyek mögötte 5 méterre, de le nem kapcsolná az istenbarma!"

Na igen, szerintem még mindig jobb eset, ga felkapcsolta a ködzárófényt, mint az, hogy belelépett a fékbe, aztán lehetett volna magyarázkodni a rendőrnek, hogy miért is mentél 5 méterre a seggében... Más szemében a szálkát, sajátban a gerendát se...

2012. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! szerencséd volt :) De ha utánam jöttél volna jobban jártál volna mivel én mindig lekapcsolom mikor látom hogy mögöttem van 25-30m-re.

A másik a fényszórós kérdés. Nekem Night breaker plusz tompított izzóim vannak. Rendesen műszerrel beállított fényszórókkal. Nagyon ritkán villogtatnak mert nagyon fehér a fénye, de ha villogtatnak én is villogtatok hogy legyen mihez tartania. Egyszer pl jött utánam egy sufni tuning VW golf 2-es gagyi xenonnnal. És felfele világított neki. Mondanom sem kell hogy kiégette tükörből a retinám. Félrehúzódtam hogy megelőzzön és vissza adtam neki amit tőle kaptam. Erre felkapcsolta a ködzárvényt. Ami alig látszott mert a dízel füst annyira bekormolta a lámpáit hogy alig látszott :)

2012. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A követési távolságon agyalóktól kérdezem: Ugyan mekkora távolságot kellene szerintetek tartani lakott területen 20-30 Km/h sebességnél?

Igaz még csak 25 éve vezetek, biztos érhetnek meglepetések, de általában tisztában vagyok a járművem korlátaival! Egy fékpróba pl. útvonaltipus váltáskor pont 5 mp-et vesz el az életemből, és máris tudom hányadán állunk!

2012. dec. 5. 06:53
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem sokkal jobban zavar az,amikor valaki az első ködlámpáit használja /ha már egyszer kiégett valamelyik tompított/.

De már egyre gyakrabban látok ilyet is:egy tompított,egy ködlámpa -mert spórol a paraszt az izzócserén...

2012. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!