Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A2 és A motor vizsgákon,...

A2 és A motor vizsgákon, kötelező a védő felszerelés megléte?

Figyelt kérdés
Teszem azt ha odaállítok utcai cipőben, farmerban, és emellé jó esetben csak sisakom kesztyűm és kabátom van, akkor már nem is engednek motorozni?
2012. dec. 5. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan még csak rá se ülhetnél rutinon se a motorra úgy hogy nincs meg a kötelező védőfelszerelés(bukó plexivel vagy szemüveggel; protektoros kesztyű; protektoros nadrág vagy normális nadrág+térdprotektor; protektoros kabát vagy normális kabát+ gerinc, váll és könyökvédő; valamint hosszú szárú cipő) Sok helyen azért megengedik hogy rutin pályán úgy körözz hogy csak bukó, kesztyű, hosszú szárú cipő, farmer és sima kabát van rajtad, vagy ehhez adnak protektort, aztán az úgy már jó.


De veszel egy olcsó hosszú szárú bakancsot, vagy valami jobbat. Azt nem adnak sehol, de kell.


De ha motorozni akarsz akkor azért nem árt beruházni legalább egy olcsóbb cuccra. (én 38k-ért vettem újonnan, nem egy csúcsminőség de azért elég jó)

2012. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fú hát, ha ilyen körülményes és nem akarok ebből cirkuszt, érdemesebb rögtön venni egy olcsóbb motoros ruházatot?
2012. dec. 5. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Én is ezért vettem. Shox-ban volt 19k-ért kabát meg 19k-ért hozzá nadrág, nem is néz ki rosszul, és több protektor van benne mint ha külön aggatnád magadra.

(+ thermo bélés, szóval hűvös időben is jó, meg persze vízálló)

Ha motorozol akkor egyszer úgyis be kell ruházni egyre, szóval ha mást nem is, akkor egy ilyen olcsóbbat simán megéri megvenni először.

2012. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező.


De nem is az a lényeg hogy nem engednek, hanem az hogy kell a védőfelszerelés ha motorozol.


Én például itt sem lennék ha nem veszem meg a normális cuccokat, a gerincprotektor meg a bukó miatt élek még, és úsztam meg egy rotátorköpenyszakadással meg pár törött bordával márciusban mikor belémjöttek.


De még csak az sem kell hogy valaki nekedmenjen, ismerős átment a szomszéd városba farmerban meg utcai cipőben, elcsúszott egy kavicsfelhordáson, fél év meg 4műtét alatt csináltak neki új lábfejet, és csak kicsit lett sánta.


Nem játék. Az oktatáson sem, a sárga mellény nem véd meg a borulástól, meg kezdőként nagyobb eséllyel csúszol el, nem véletlenül van bukókeret meg gomba a tanulómotorokon.


Viszont lehetőleg ne piacos bukót meg védőfelszerelést vegyél, láttam "occsó" bukósisakot, kb annyit véd mint egy teszkós műanyagvödör.


Nem mondom azt hogy egyből vegyél százezres bukót, a 30-40ezres kategória már korrekt védelmet ad. Egyéb védőfelszerelésben is ugyanez a helyzet, minél drágább annál jobb, de a középkategóriás kb másfélszer annyit tud mint a belépőkategória, és nagyságrendileg nem sokkal drágább.


Sajnos veszélyes üzem, meg nem is olcsó, nagyjából picivel több mint egy százasból jön ki egy teljes középkategóriás védőruha+bukó kombó, de csak egyszer kell megvenni, és rohadt sokat számít.


Ha nincs pénzed mindenre akkor az alap egy jó bukó, hozzá egy csizma ami rendesen tartja a bokádat, egy gerincprotektor, egy normális kesztyű, meg egy könyökprotektor.


Ha mázlid van nem lesz rá szükséged, de ez is olyan mint a koton, nagyon nagy szívás ha nincs mikor kéne.

2012. dec. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!