Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mióta van Magyarország teljes...

Mióta van Magyarország teljes területén jobbra tartás (jobb oldali közlekedés)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Hát európának jó részén napóleon óta. esélyes, hogy magyaroszágon is..
2009. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

az előző vagyok. 1938-39 óta..


[link]


amúgy googlebe beírtam, hogy 'bal oldali közlekedés magyarország óta' és kiadta..

2009. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedési kormányzat 1939 júniusában döntött a jobboldali közlekedésre való áttérésről. A második világháború kitörése miatt az áttérést két évvel elhalasztották. Az 1941. június 26-án kiadott 187 000/1941-es BM rendelet kimondta, hogy az áttérést két lépésben kell végrehajtani. Július 6-án hajnali három órakor Budapest és környékének kivételével az egész országban, november 9-én hajnali 3-órakor pedig Budapesten és környékén tértek át a jobboldali közlekedésre. Az előmunkálatok már áprilisban elkezdődtek. A rádióban figyelmeztették a hallgatóságot az áttérésre, az újságokban tájékoztató cikkek jelentek meg. Az iskolákban tanították a gyerekeket az új közlekedési rendre. Budapest környékén július 6-ától a kijelölt határon útburkolati jelekkel, táblákkal terelték a járműveket a megfelelő sávokba. Budapesten a közlekedési vállalatok és a hatóság is felkészült a váltásra. November 8-án 23 órakor leállt a tömegközlekedés és hajnali 3-óráig a szükséges műszaki átalakításokat elvégezték. Az előkészületek és a szervezés sikeres volt, a baleseti statisztika alig romlott. 1941. november 9-én hajnal 3 órától hazánkban jobboldali közúti közlekedés van.


Forrás:

[link]

2009. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a figyelmeteket, most már tudom :)
2009. aug. 24. 06:22
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
én valamiért 43-ra emlékszem. Az lehet, hogy már korábban eldöntötték, de a megvalósítás valószínűleg csúszott kicsit (nem biztos)
2009. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
66%

...a gödöllői hév vonalán még mindig nem sikerült áttérni.

vigyázz!!

2010. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!