Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogositvany nelküli közlekedes...

Jogositvany nelküli közlekedes? Bovebben lent

Figyelt kérdés
ma hajnalba munkaba menet otthon felejtettem a jogsim az osszes iratommal egyutt. kiveve a forgalmi. az szerencsere nalam van. ha netalantan megallit a rendor es igazoltat de nincs nalam semmi (nem azert mert nincs jogsim csak otthon felejtettem bar nemtudom a keket ez erdekli-e) akkor mekkora es milyen buntetesre szamithatok?
2011. jan. 4. 07:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én már jártam így. Eljátszottam, hogy keresem az igazolványokat és nem találom, mondtam, hogy úgy látszik otthonmaradt. Páromnál volt forgalmi és jogsi, csak annyit mondott, h cseréljünk helyet és menjünk el gyorsan. Egyik bnőm rendőr, ő azt mondta mekkora mákom volt, mert meg is bűntethetett volna vagy 30ra.
2011. jan. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ez igy eleg jo csak az a gaz hogy en egyedül vagyok :/
2011. jan. 4. 07:57
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Kérj meg valakit, hogy vigyen haza érte, akár a te autóddal is. Ez benzinbe kerül (ami nem olcsó), de így a biztos. Ha véletlen épp akkor lesz kint rendőr, az drágább (persze pont most úgysem lesz, de megéri a kockázat?). Az a baj a rendőr szempontjából, hogy még csak azt sem tudod igazolni, hogy te ki vagy, és például név alapján rákérdezhet rádión a jogsira. Tulajdonképpen akárki lehetsz, és lophattad is az autót. Hazakísérni/vinni meg nem fog az irataidért.
2011. jan. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg megállít és tök normálisan beszélsz a rendőrrel ,akkor nem lesz semmi következménye.
2011. jan. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%

Jogilag ugyanolyan, mintha egyáltalán nem lenne jogsid.

Egy rendőr jószívűségére alapozni nem a legjobb ötlet. Elég ha nem meri megszegni a szabályokat - meg kell büntetnie.

2011. jan. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha nő vagy ki tudod magyarázni, egyszer édesanyámnak is sikerült, ha nem vagy nő akkor jobb ha imádkozol, hogy ne fuss össze útközben rendőrrel, mondjuk nem tudom milyen messze laksz a munkahelyedtől, de ha csak városon belül kell menned, akkor szerintem esélytelen, hogy a délutáni csúcsba megállítson a rendőr.
2011. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 arbeitmachtfrei válasza:
86%
Jártam már így, adataid alapján le tuda kérdezni , hogy van-e érvényes vezetői engedélyed. Mondjuk lehet bünti belőle, én megúsztam.
2011. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
25km-re lakom nem nagy ut. ezen a vonalon nem szokott megallitos rendor lenni csak traffizos. csak egyedül vagyok most ezert nem fogok megkerni mast hovy vezessen haza. kockaztatok. nemhiszem hogy barmi para lenne. a kornyebeli kekeket meg ismerem ugy nagyjabol csak a varosiakat nem. mondjuk baratnom apja vamos fönök, anyja, nagyapja vamos volt ha elkapnak rajuk hivatkozok :D majd elmondom mi volt. kosz a valaszokat
2011. jan. 4. 09:40
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Amint elkezdesz hivatkozni, hogy apukám így, anyu úgy, búcsút mondhatsz a rendőr jóindulatának. Kivéve persze, ha közeli ismerős, akkor meg úgyis megismer.
2011. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

engem még sosem büntettek meg pedig elég szétszórt vagyok nem egyszer hagytam már otthon mindenenmet. Lekérdezték a központtól és mehettem tovább.

L/21

2011. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!