Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért raknak középső tükröt a...

Miért raknak középső tükröt a személyautókba? Használja egyáltalán valaki? 14 éve vezetek, de sosem néztem bele, csak a külsőket használom.

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Igen, vannak akik használják. Neked is kellene.
2013. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Hát én meg csak a középsőt használom. Sokkal jobban belátni belőle mögöttem az utat, mint az oldalsóból. Mondjuk az lenne az ideális, ha mindegyiket használnánk, mert mindnek megvan a funkciója. :D
2013. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A folyamatos haladásnál én főleg azt használom. A külsőket inkább csak sávváltásnál, előzésnél, tükörből tolatásnál. 1971 óta vezetek, soha fel nem merült bennem az a kérdés, hogy miért van, olyan természetes a használata.
2013. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Például hogy ne kelljen forogni, ha meg akarom nézni, mi van a gyerekkel. De amúgy is használom, hogy lássam a mögöttem jövőt.
2013. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Azért van, hogy egyszerre 3 tükörből kapjad a reflektort, ne csak kettőből:D
2013. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért raknak bele középső tükröt, mert ha van hátsó ablakfűtés (ferdehátúakon és kombikon ablaktörlő sem árt), akkor biztosan hátra lehet benne látni. Nem lesz sáros, nem fagy rá a jég a lapra, nem torzítja a képet a vizes oldalablak.

Illetve régebben, mikor még egyetlen külső tükör volt a divat az autókon, jobbra hátra csak a belső tükörből lehetett látni. Ma már jobb a helyzet, a jobb külső tükörből szépen hátra lehet nézni, de attól még kötelező a belső is.

És olyan is akad, aki használni szokta. Nekem például olyan autó jutott, amin csak bal oldali tükör van és jobbra nem is lehet tükröt szerelni - pontosabban lehetne, de az ajtókeretre szerelhető Trabant-tükörtől hányingerem van, a gyárinak meg nincs jobbos párja. Így marad a középső tükör, abban kukucskálok hátra. De ha olyan autóban ülök, ahol két tükör van, ott is szoktam használni a belsőt. Jobban a látóterembe esik, mint a külsők és az autó mögötti térben mindkét oldalra látok vele valamennyit, nem kell külön-külön a két tükröt nézegetnem, mikor országúton haladok és kíváncsi vagyok rá, ki szeretne megelőzni. Persze nem mindenre jó a belső tükör sem, van, amikor a külsőket használom.

De ugye azért megtarthatom a jogosítványomat, nem kell visszaadnom? Vagy a vezetésre való totális alkalmatlanságot jelzi, ha a belső tükörbe is belenézek?

2013. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos dolog használni, de lehet nélküle is közlekedni. Néha be szoktam segíteni szabadidőmben a testvéremnek a vállalkozásába, ilyenkor egy teljesen zárt Mercedes Vito-val kell furikáznom. Tehát nincs belső tükör, mégis eljutok A-ból B-be. Persze néha jól jönne, de nélküle is lehet boldogulni.
2013. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én simán használom tolatásnál. Majdnem olyan, mintha kitekerném magam, és a hátsó ablakon néznék kifelé, mert úgy tanították. Én többet használom, mint a kintit. Csak megszokás kérdése, igazából, minél több lehetőséged van a kocsi hátulját figyelni, annál jobb.
2013. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondta az oktatóm, hogy tolatni csak tükörből, nem hátraforgolódni!
2013. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor oktató válogatja. Nekünk ki kellett néznünk a hátsó ablakon. Hát, elég kényelmetlen póz. De azóta már nem tekergetem magam, ha nem muszály.
2013. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!