Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért raknak középső tükröt a...

Miért raknak középső tükröt a személyautókba? Használja egyáltalán valaki? 14 éve vezetek, de sosem néztem bele, csak a külsőket használom.

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 16:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
7%
Én se szoktam használni.
2013. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
3-assal értek egyet.
2013. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
én meg a 13-assal!
2013. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%
25 éve vezetek és használom. Annak ellenére hogy nő vagyok, meglepő módon soha nem sminkelésre...
2013. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van, akkor használom, mégiscsak pluszinformáció, márpedig egy olyan relatíve veszélyes tevékenységnél, mint az autóvezetés, minden információmorzsa létfontosságú lehet egy parásabb helyzetben. De ha épp zárt furgont vezetek vagy beül egy 190 magas cimbora hátra középre, akkor nyilván elvagyok a belső tükör nélkül is.
2013. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez azért nagyon érdekes !

Valószínű,hogy dobozos furgonba ülsz.Ha azt vezetem,én sem használom,mert nincs benne.Személyautóba ilyen felvetést még nem hallottam.

2013. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én használom, azzal döntöm el, hogy a mögöttem haladó nem jött-e túl közel. De csak erre.


"Én simán használom tolatásnál. Majdnem olyan, mintha kitekerném magam, és a hátsó ablakon néznék kifelé, mert úgy tanították. Én többet használom, mint a kintit. Csak megszokás kérdése, igazából, minél több lehetőséged van a kocsi hátulját figyelni, annál jobb."


Persze, egy ilyen "profi" tükörből tolató már majdnem keresztül ment rajtam. A tükrök tele vannak holtpontokkal, amiket nem láthatsz be. Rohadt veszélyes és mellesleg teljesen szabálytalan így haladni. De persze megértem, elvégre hátranézni annyira nehéz...

2013. jan. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Seila ***** válasza:

Én mindig a két szélsőt használom, de persze a középsőbe is nézek, de tolatásnál mind a három tükörbe nézek.

Valaki írta itt, hogy folyamataos haladásnál, csak a középsőt használja és szerintem ha a szélsőbe nézek mindig akkor látok hátra és oldalra is és időt spórolok meg, mert bizonyos szituban, minden másodperc számít.

2013. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azoknál az autóknál,például zárt rakterű furgonoknál,vagy teherautóknál ahol nincs belső tükör,ott a külső tükrökkel igyekeznek a belátható hátsó részt növelni. Magyarán egy személyautónál ahol fel van szerelve egy belső panorámatükör,ott a külső tükrök majdnem csak az autó hátsó részét vetítik előre. Egy kamion például 683 tükörrel van felszerelve. Miért? Hogy azt is lásd a tükörből amit a hasztalan forgolódásnál nem tudsz. És nem mindegy a tükör mérete,és elhelyezése sem.

Szóval én megtanultam azokon a járműveken tükörből tolatni amiket vezetek,és sokkal jobb mint a forgolódás. Belső tükröt a személyautóban használom inkább,gyerek,forgalom végett,de azoknál a járműveknél amiket gyárilag nem szereltek fel ott megtanultam úgy közlekedni hogy "tudom" hogy nincs ott és azt mellőzve vezetek.

2013. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!