Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Különleges dolog, hogy tudom,...

Különleges dolog, hogy tudom, hogy mit kell csinálnom, ha megcsúszik az autóm?

Figyelt kérdés

Ugye most vezetek először hóban, meg jégen. És mikor kanyarodok lassan, kicsúszna a hátulja(hátsókmeghajtásos) és egyből tudom, hogy gázt elvenni, és ha jobbra megy a hátulja, jobbra tekerem, és kijön egyenesbe.

Ezt meg mindig mondták az autós iskolában, meg híradókban.

Most ezt nem minden ember tudja magától?


Jó, én se úgy születtem, hogy tudtam, csak azt akarom ezzel mondani, hogy egyből tudtam mit kell csinálni, pedig régen kaptam már jgsit, még tavalynyáron, és a KRESZEn hallottam ezt.


Ezt nem mindenki tudja így rögtön, hogy mi a teendő?



2013. jan. 9. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A kormánymozdulat legtöbb embernek reflexszerű.
2013. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Takumi ***** válasza:
72%
A hangsúly a lassú kanyarodáson van. Aki ott nemtud akármilyen autót megfogni az ... Majd ha nem 20al kanyarodsz hanem pl 50-70-nél megcsúszik és összeszeded akkor elmondhatod hogy tudod mit kell csinálni.
2013. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]

Ha te vagy a képen, akkor igenis különleges.

§:-D

2013. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor most menjek ki egy széles útra, és próbáljam ki ezt nagy sebességnél, ha nem jön sehol senki?
2013. jan. 9. 13:43
 5/17 anonim ***** válasza:
Ne kísértsd a sorsot. Az utak mellett árkok, fák vannak. De ha nagyon gyakorolni akarsz, akkor keress valahol sík, nyilt terepet. De legjobb lenne valamelyik vezetéstechnikai pályára elmenni. A Hungaroringen van ilyen, arról tudok, de biztos másfelé is találhatóak ehhez kialakított pályák.
2013. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Takumi ***** válasza:
100%
Nem ezt mondtam. Csak mert kanyarban megcsuszol lassú sebességnél, nem azt jelenti, hogy vmi komoly dolgot tettél amire atársadalom kis hányada képes csak. Vezetéstechnikai tréningre menj. Ja az pénzbe kerül.
2013. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szóval ha 30-40nel megcsúszik a kocsi hátulja nincs olyan ember aki neki vágná az ároknak a kocsit?

Azt hittem már ez már "valami" a vezetés terén, hogy én ezt megtudom csinálni... :D

Kösz!

2013. jan. 9. 13:53
 8/17 Takumi ***** válasza:
78%
Lassú kanyarodás neked 30-40?
2013. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nem. Azzal a tempóval simán megfogható bármilyen autó. 10 éve vezetek, volt hátsó ill elsőkerekes tapasztalatom! A valami már nagy sebességnél kezdődik, főleg ha már a kézifék is előtérbe kell hogy kerüljön.
2013. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A vezetéstechnikai oktatás nem véletlen. Örülünk neked, hogy ügyes vagy, de ne bízd el magad, mert akkor lehet hogy belemész olyan szituba, amibe nem kellene. Nagyon sok vezető tudja hogy mit kell csinálni, de mindig mindenki egyre tapasztaltabb lesz, és könnyebben kikorigálja a kocsit a megcsúszásból (mármint a többség). De ehhez tapasztalat kell, és te is csak tavaly kaptad a jogsid, de a vezetök nagy többségének többszörös a tapasztalata, és ez sokat számít.
2013. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!