Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Különleges dolog, hogy tudom,...

Különleges dolog, hogy tudom, hogy mit kell csinálnom, ha megcsúszik az autóm?

Figyelt kérdés

Ugye most vezetek először hóban, meg jégen. És mikor kanyarodok lassan, kicsúszna a hátulja(hátsókmeghajtásos) és egyből tudom, hogy gázt elvenni, és ha jobbra megy a hátulja, jobbra tekerem, és kijön egyenesbe.

Ezt meg mindig mondták az autós iskolában, meg híradókban.

Most ezt nem minden ember tudja magától?


Jó, én se úgy születtem, hogy tudtam, csak azt akarom ezzel mondani, hogy egyből tudtam mit kell csinálni, pedig régen kaptam már jgsit, még tavalynyáron, és a KRESZEn hallottam ezt.


Ezt nem mindenki tudja így rögtön, hogy mi a teendő?



2013. jan. 9. 13:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem különleges...

Ha van hátsókerekes autód akkor menjél csapatni valami nagy területre, ott sokkal jobban megismered a menettulajdonságait csúszós úton, és még jól is szórakozol.

2013. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Most örülsz annak, amit.... úgymond "tudsz".

Majd ha időd és pénzed engedi, menj el pl. az Autoklub újpesti tanpályájára, van csúszós felület, rántópad, minden ami kell. Szakember irányításával szépen meg fogod tanulni, hogy mennyi mindent nem tudtál még. Ha végigcsinálod, rá fogsz jönni magadtól is, hogy... némileg túlzott önbizalomra utal ez a mostani kijelentésed.

2013. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
nem különleges, nagymamám a ladával is simán megcsinálja amikor elmegy a pennybe
2013. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem különleges, elég sokan tudjuk. Illetve elméletben szinte mindenki, gyakorlatban elég sokan - de én is csúsztam bele árokba mert nem bírtam megfogni, annak ellenére hogy megfelelő idő esetén kimegyek gyakorolgatni. Sőt, néha motorral is.


Tudod hol kezdődik a különleges "skill", képesség?


http://www.youtube.com/watch?v=gPCGnkApnDU

2013. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben jó, ha elveszed a gázt, az pedig gyakran rossz, ha beletaposol a fékbe. Ezt az adott helyzet dönti el, hogy épp mi a jó megoldás!
2013. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem ilyen kezdőjogsis koromban mint te, hogy "azanyámúristenit, milyen profi vezető vagyok, hogy a futóhomokban a 20-al a kanyarban "kitörő" Lada kombit megfogtam":D

A

2013. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A felüljáró közepe ahol átdől az út egyik irányból a másikra teljes tükörjéggé volt fagyva. Terepjáróval voltam,bütykös gumikkal. Előttem egy Seat. Kb 70 el mentünk mind a ketten,szembe forgalom sűrű. Seat megy,simán áthaladt a jeges szakaszon,de szerintem sem ő,sem én nem tudtuk,nem számítottunk rá hogy jeges lehet,mert hirtelen lehűlt az idő,már este volt. Na én meg ugyanazzal a hetvenes sebességgel utána,egyszer csak megindult a kocsim hátulja. Na,mondom vagy szalagkorlát,vagy szembeforgalom,és durr. A mai napig sem tudom hogyan,sikerült a jégen megfogni a kocsit,megúsztam.


Az egy más téma,hogy havas utakon sokat szoktam csúszkálni a kocsival,ahol senkit sem veszélyeztetek. Kanyar,gázadás,aztán gyakorolja az ember hogyan fogja meg a gépet. Lehet valamikor hasznát veszem..

2013. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!