Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez mennyire volt szabályos a...

Ez mennyire volt szabályos a mentő részéről?

Figyelt kérdés

A 4-6-os Széna téri megállójában szálltam le a Széll Kálmán tér felé közlekedő villamosról.Több utassal együtt a villamos előtt mentünk volna át mikor a másik villamos sínjén a Széll Kálmán tér irányába haladó mentőautó hangjelzés és lassítás nélkül a villamos takarásából előbukkant és több embert kis híján elsodort akik a sínen lévő zebrán szerettek volna átkelni.

Aztán a mentő kiment az útra és ott felkapcsolta a hangot is.Több gyalogos is felhördült, és engem is felháborított mert senki sem számított rá,hogy mentőautó fog jönni.A másik villamos pedig még kereszteződésbe megindult autósforgalom miatt a Széll Kálmán tér határán várakozott.

De szerintem elvárható lett volna,hogy minimum hangjelzéssel és lassítva közelíti meg a sínen lévő zebrát, hisz tudnia kéne,hogy a villamos takarásából jöhetnek gyalogosok.


Ha valaki nem ismeretes a környéken akkor egy kép:

[link]

Itt történt az eset, a baloldali villamosról szálltam le (a képen a 2019-es) a másik villamos pedig nem volt ott a megállóban és onnét jött a mentő.



2013. jan. 20. 10:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Ne háborodj fel! Azért mert birka voltál a többi emberrel együtt és nem néztetek körül arról a mentős nem tehet. És ha a villamos jött volna és nem a mentő? Akkor mi van? Nekimész oldalról mert hosszú és eléd vágott? Tipikus Pesti vagy....
2013. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1.Nem vagyok pesti

2.Látszik,hogy nem ismered a környéket.A másik villamos a Széll Kálmán tér határában várakozott a kereszteződés előtt mivel a kereszteződésben megindult az autós forgalom, ezért a villamos pirosat kapott.

De egyébként is csak nekem jobb oldalról számítottam érkező járműre ami pedig a villamos volt ami pár méterrel odébb állt és várta,hogy begördüljön a megállóba.E helyett azonban "némán" és lassítás nélkül jött egy mentőautó balról, amit egyrészt nem láttam mert ott állt a villamos amiről leszálltam, másrészt pedig nem szokott onnét jármű érkezni, ha pedig mégis akkor az hangjelzéssel és tekintettel a "bamba" gyalogosokra fokozott figyelemmel jön.

2013. jan. 20. 10:48
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Az egy lámpás zebra. Gondolom jó budapesti szokás szerint nem vártátok meg, hogy zöldre váltson, és még vörös jelzésen kezdtétek meg az átkelést! Nem véletlenül nem kapcsolt megkülönböztető jelzést a mentő, biztos még neki volt zöld útja!
2013. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Tökmindegy hogy hova valósi vagy és hogy hol állt a másik villamos. Neked akkor is körül KELL nézned MINDEGYIK irányba. Ha elütött volna és te azt mondod hogy "onnan nem szokott jönni jármű" a rendőrök kiröhögnek. Is igaza van a másik válaszolónak hogy ott van a lámpa a gyalogosoknak is... Nem a mentős volt a hibás, hanem TE meg a többi birka.
2013. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Lámpa van az úttesten átkelőknek!De nem azoknak akik a sínen mennek át...
2013. jan. 20. 11:57
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,

a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),

b) egyéb helyen bárhol,

a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át.


Volt a közelben gyalogátkelőhely, legalább ugyanannyira szegtétek meg a KRESZ-t, mint a mentőautó sofőrje. Megosztott felelősség, valószínű mindenki a saját kárát fizetné.

2013. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Az a piros RÁD is vonatkozik. Ha rád nem vonatkozna akkor a kép bal oldalára az út mellé rakták volna. Tehát aki a síneken megy át arra is vonatkozik! Na és mivel te ezt nem tudtad és mentős tudta ezért ütött majdnem el... Előbb a KRESZ-t át kellene tanulmányozni utána szidni a mentőst meg egyéb járműveket.
2013. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
A mentős használt megkülönböztető jelzést! Tehát ő szabályos volt.
2013. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Már elnézést,de ki mondta,hogy piros volt a gyalogosoknak?!

Mikor a Széll Kálmán felé tartó villamos beérkezik (2019-es) a gyalogosoknak zöldre vált a lámpa ugyanis az előtérben látható úton megindul a keresztforgalom az autósoknak,ezért szokott a Széll Kálmán tér határában várakozni a Széna tér irányába tartó villamos(2017-es)

S a 2019-es jobboldalán lévő úton (ahol a Mamut is van) szintén meg kell állniuk az autósoknak a kereszteződésben megindult forgalom miatt.Ezért értelem szerűen a gyalogosok zöldet kapnak.

Aki ilyen jól ismeri a környéket,hogy lámpás átkelő van,az igazán tudhatná ezt és kikövetkezhette volna,hogy ha a Széna tér irányába tartó villamos pirosat kapott akkor a kereszteződésben forgalom van,magyarán csak a gyalogosok tudnak közlekedni.

A másik pedig,hogy ha a gyalogosoknak piros lett volna akkor még a sínen sem tudnak áthaladni,mivel ha a gyalogosoknak piros az azt jelenti,hogy megindult a két oldalt lévő autós forgalom,tehát a kereszteződésben sincs már forgalom,így pedig a villamosok is elindulhatnak.Tehát ha a villamosok elindulnak a Sz.K tér és a Széna tér irányába értelemszerűen a gyalogosok nem tudnak átmenni.

Továbbá a mentős a sínen haladva nem láthatta,hogy kinek van zöld vagy piros mert a villamosnak szabad/tilos utat engedő lámpát takarta a 2019-es villamos a másik pedig a Széll Kálmán tér irányába néz, így azt sem láthatta a mentő sofőrje.Ugyan így a mentős kikövetkezhette volna,hogy a villamosok állnak és a kereszteződésben mennek az autósok akkor a gyalogosoknak lehet,hogy zöld a lámpa és lassítani kellene vagy minimum hangjelzést tenni az autóra,hogy esélyt adjon a járókelőknek,hogy észrevegyék őt.

2013. jan. 20. 12:33
 10/18 Hunter92 ***** válasza:
100%
Ez szép és jó, hogy ennyire véditek a mentőt, de valójában nem volt szabályos. A kresz szerint a megkülönböztető jelzéseket használó járművek részére mindig, minden helyzetben elsőbbséget kell adni. Ezekre a járművekre gyakorlatilag nem vonatkoznak a kresz szabályai, ezért BÁRHOL, BÁRMIKOR lehet rájuk számítani. Viszont a megkülönböztető jelzés a fény- és hangjelzés együttes használatából áll. A mentőautó viszont csak fényjelzést használt, magyarul ugyanúgy vonatkoztak rá a kresz szabályi, amint bármelyik más autósra. Az ilyen járművekre csak egy kikötése van a kresznek, fokozott óvatossággal kell megközelíteni őket, illetve elhaladni mellettük. Nem véletlen kell használniuk a hangjelzést is, ha nem láthatom (takarás miatt) és nem is hallom, akkor nem tudok rá felkészülni. Engem is baromi váratlanul érne egy, hangjelzés nélkül, takarásból előbukkanó mentőautó (VILLAMOSPÁLYÁN!). És egyébként még a megkülönböztető jelzéseket használó jármű vezetője sem veszélyeztetheti a személy- és vagyonbiztonságot, nemhogy az, amelyik csak fényjelzést használ.
2013. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!