Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez mennyire volt szabályos a...

Ez mennyire volt szabályos a mentő részéről?

Figyelt kérdés

A 4-6-os Széna téri megállójában szálltam le a Széll Kálmán tér felé közlekedő villamosról.Több utassal együtt a villamos előtt mentünk volna át mikor a másik villamos sínjén a Széll Kálmán tér irányába haladó mentőautó hangjelzés és lassítás nélkül a villamos takarásából előbukkant és több embert kis híján elsodort akik a sínen lévő zebrán szerettek volna átkelni.

Aztán a mentő kiment az útra és ott felkapcsolta a hangot is.Több gyalogos is felhördült, és engem is felháborított mert senki sem számított rá,hogy mentőautó fog jönni.A másik villamos pedig még kereszteződésbe megindult autósforgalom miatt a Széll Kálmán tér határán várakozott.

De szerintem elvárható lett volna,hogy minimum hangjelzéssel és lassítva közelíti meg a sínen lévő zebrát, hisz tudnia kéne,hogy a villamos takarásából jöhetnek gyalogosok.


Ha valaki nem ismeretes a környéken akkor egy kép:

[link]

Itt történt az eset, a baloldali villamosról szálltam le (a képen a 2019-es) a másik villamos pedig nem volt ott a megállóban és onnét jött a mentő.



2013. jan. 20. 10:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

"mikor a másik villamos sínjén a Széll Kálmán tér irányába haladó mentőautó hangjelzés és lassítás nélkül a villamos takarásából előbukkant és több embert kis híján elsodort "


Nekem ebből az derül ki, hogy a mentős mit is keresett a sínen, ha nem volt sem fény- sem hangjelzése. Másrészt jogos a gyalogos felháborodás, miért is kellett volna számítania egy némán haladó mentőautóra a sínen. Aki meg azt írja, hogy tipikus pesti meg birka, annyi erővel amikor ő közlekedik, nyilván számít rá, hogy egy repülőgépet kap a nyakába. Nyilván villamosra lehet számítani, az viszont igaz, hogy egy körülnézést megért volna a dolog, ha takarásban vagy.

2013. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
bocsánat javítok, csak fényjelzése volt
2013. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Akkor szokták levenni a hangot amikor nincs senki sem a közelben (pl. egy egyenes szakaszon minek szólna a hangjelzés ha nincs ott senki akinek figyelnie kéne rá)

Én azt gondolom,hogy a sínen haladva lekapcsolták a hangot mert ott nem volt semmi és senki akinek figyelnie kellett volna,azonban elfelejtették visszatenni a hangot akkor amikor már számítani kellett volna a gyalogosokra.

(Lehet,hogy a mentőápolók -akik egyébként kapcsolgatják a hangot-. a betegtérben voltak és a sofőrnek kiment a fejéből.)

Ettől függetlenül továbbra is felháborít az eset.

2013. jan. 20. 14:21
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igazad van,lehet nem. Ezt most itthonról nehéz lenne eldönteni,nem is a mi dolgunk,örüljünk,hogy nem történt baleset.De azért azt is vegyük figyelembe,hogy az utakon kb.minden második autós szabálytalan.A mentőt is ember vezeti,ő is tévedhet,hibázhat.Arról nem is beszélve-ami ugyan nem mentség,tudom-,lehet,hogy előtte végignézte,hogy vágnak ki a tűzoltók egy autóból egy gyereket,majd perceket küzdött az életéért,sikertelenül.Nyilván őket is megviseli a munkájuk,legyünk kicsit toleránsabbak a közlekedés többi résztvevőjével,embertársainkkal...
2013. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Napkiraly ***** válasza:
70%
A kérdezőnek van igaza, újabban olyat játszik mindegyik, hogy menet közben lekapcsolja a hangot, és csak a kereszteződés előtt kapcsolja fel. Jelen esetben későn kapcsolta fel a hangot, a kérdező és a többi gyalogos szabályosan ment át a zebrán.
2013. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Elég egyértelmű, hogy a mentős hibázott. Én nagyon becsülöm őket embert próbáló munkájuk miatt, de ez egy elég durva veszélyeztetésnek tűnik - főleg annak fényében, hogy itt bizony akár tömegbalesetet is okozhatott volna a mentős figyelmetlensége. Nyilván fontos a szállított beteg élete - de a többi közlekedőé is legalább annyira az!
2013. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Lámpa van az úttesten átkelőknek!De nem azoknak akik a sínen mennek át...


Nem tudom, mennyit nyom ez a latban, hogyan is kell érteni. A zebránál lévő lámpa csakis és kizárólag a vele szemben, a felfestésen áthaladó gyalogosnak ad szabad utat, vagy tiltja meg az átmenetelt. Szép fővárosunkban szokás, hogy a leszálló utasok a zöld jelzésre hivatkozva a peron teljes hosszában kóricálnak.

A jármű takarásából lelépni az útra egyébként roppant veszélyes. Akkor is fokozott figyelem kell, ha lámpás zebra van. Más helyen meg nem is szabad.

2013. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

17 nem tudom miért lett lehúzva, de teljesen helyénvaló is ide illő a meglátása.

Egyébként a legvadabb szirénézók Pesten a BKV-s kocsik. Ők mágállás nélkül bömböltetik.


Még az elején mentőztem. Nagyon nagy stress a söförnek, személyzetnek, de a betegnek is a sziréna. Annak idején folyamatosan ment (régen volt), de ma már minimálisra csökkentik. Csak akkor szól, ha feltétlenül szükséges.

A youtubon rengeteg felvétel van vonulásokról. Egyet-kettőt nézzetek végig. És azt is, mennyire hülyék az autósok, gyalogosok. Számos olyan felvétel van, amelyiken, állandóan váltogatják a hangot, de a gyalogos kényelmesen átballag a kocsi előtt. Autósok meg nem állnak meg, pedig kötelesek megtenni.


Azt nem lehet a kérdés alapján eldönteni, hogy késve kapcsolták-e be a fiúk az MKJ-t. De az biztos, hogy a zebra és a szabad jelzés sem mentesíti a gyalogost a figyelmes körülnézés alól. Jármű előtt kiemelten fontos.

Persze más kötött pályás jármű esetében, mert villamosok ritkán előzgetik egymást. De vasúti baleset is volt már abból, hogy a vonat helytelen vágányon ment, az sorompóba bergadt autós erre nem számított.

Éppenséggel villamossal is előfordulhat, bár belátom ritka.

2013. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!