Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha Magyarországon egy külföldi...

Ha Magyarországon egy külföldi mentőautó gázol el akkor jó eséllyel meg is mentenek?

Figyelt kérdés

Mostanában látok külföldi mentőautókat Budapesten, tegnap előtt olasz mentőt láttam, tegnap pedig románt, és gondolkoztam ,hogy ha egy külföldi mentőautó elgázolna és a mentők kiérkezésén múlna,hogy megtudnak e menteni akkor ők egyből meg is menthetnének a náluk lévő felszerelésekkel?

Kicsit bután hangzik a kérdés,de érdekes lenne.



2012. ápr. 26. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen megkapnád tőlük az elsősegélynyújtást, ameddig megérkezik a magyar mentő.
2012. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De azért csak jobban ellátnának mint egy sima autós, nem?!:)
2012. ápr. 26. 09:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyilván, persze, miért ne látnának el?

Nem kell ehhez, hogy ők üssenek el, ha összeesel az utcán, és ők ezt épp látják, természetesen kötelességük segíteni. Egy orvosnak/mentősnek a segítségnyújtási kötelezettsége (igazából mindenkié, képességeihez mérten) független attól, hogy a saját országában van-e, vagy nem.

2012. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha egy hazai vagy külföldi autós/motoros gázol el, elsősegélyt kell nyújtania, hiszen van elsősegélynyújtó felszerelése is vizsgázott is elsősegélynyújtásból.

Most hangosan röhögsz? Nem baj, én is. Szóval az autósok, motorosok elsősegélynyújtására ne bízd az életedet, de egy külföldi mentő (már ha tényleg mentő, nem csak betegszállító és valóban mentőként van itt, nem csak bemutatóautó) személyzete jó eséllyel el fog látni, nem hagynak az utcán meghalni. Lehet, hogy magyar mentő fog kórházba vinni, de az alapvető műveleteket ellátják ők is.

2012. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alákérdezek a kérdésnek, tudom nem szabályos:

Egy mentést végző mentő balesetet okoz, de a jármű és személyzete „üzemképes” marad, akkor tovább robog a beteggel vagy betegért, vagy akkor helyben menti a balesetet szenvedőt?

2012. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem mehetnek tovább ha balesetet okoztak vagy érte őket, ha a beteg élete múlik rajta akkor sem mehetnek tovább.
2012. ápr. 26. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az emberi élet védelmét rangsorolják előre és ha csak egy jelentéktelen koccanásról van szó és nincs sérültje a balesetnek, akkor bizony továbbmennek az eszméletlen, nyílt töréses beteghez. Ahogyan a tűzoltók sem hagyják leégni a házat egy letört tükör miatt és a rendőr sem áll le az üldözéssel, ha nekikoccan valaminek.
2012. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel a közlekedésben résztvevőknek legjobb tudásuk szerint kell segíteni és elsősegélyt nyújtani, így igen, fognak segíteni.

Sőt kötelező, mint akárkinek.

2012. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!