Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem lehet itthon vezetni...

Miért nem lehet itthon vezetni ha ivott az ember 2 üveg sört?

Figyelt kérdés

Más országokban lehet alkoholt fogyasztani vezetés előtt, bizonyos mennyiségig.

Bosszantó hogy ha néha elmegyek egy haveromhoz és nem fogadhatok el 1 korsó sört mert kocsival megyek haza.


Vagy ha elmegyünk egy pubba akkor busszal kell mennem mert meg fogok inni 2 üveg sört. A busz meg 10 kor megy utoljára.


Ha discoba mentem akkor is reggelig vártam a buszt mert hajnalban nincs, ha kocsival megyek akkor meg nem ihatok egy kortyot sem. Amúgy se rúgnék be de 2 sör lecsúszna.


Még azt is bevállalnám hogy csak 40-el megyek végig (csak biztonságosabb mint a 90) csak ne kelljen a buszra várni reggelig meg idő előtt hazamenni.


Érdekest hogy részegen, kicsit ittasan bármit csinálhatsz ugyan úgy mint józanon csak pont a vezetést nem.


2013. jan. 20. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Így is elég hülye van az utakon és rengeteg baleset történik. Vagy igyál, vagy vezess. Elfogadhatod azt a korsó sört, csak akkor hívjál sofőrszolgálatost, aki eljön, beülsz az autód anyósülésére és ő vezet hozzád haza, hogy lerakja a kocsit. Meg van taxi is a buszon kivül. Miért nem ezeket használod, ha inni akarsz?
2013. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért van ez a törvény, mert páran (hozzád hasonlóan) azt gondolják, 2 sör után még teljesen uralják a helyzetet és magukat.
2013. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Magam is támogatom az ötletet.

Itt azért nem vezették ezt be, mert a magyar nem tud mértéket tartani. Mondjuk én két korsó sör elfogyasztása után én nem vezetnék, nekem az egy korsó a határ kb., de lehet picit több vagy kevesebb attól is függően mit ettem, mennyit.

A kutatások szerint kis véralkoholszint egyáltalán nem rontja a reakcióidőt, a koncentrációt, ám kicsivel nagyobb már igen. Pont ez a lényege, hogy ezt az ember nem veszi észre, nem tudja, hol a határ. Ha ezt bevezetnék, akkor csak úgy lenne érdemes, hogy kötelezően legyen a kocsiban véralkohol szintet jelentős pontossággal megsaccoló készülék. Persze ez is egy csomó vitát vetne fel, pl. aki nem iszik egyáltalán, de vezet, annak minek stb. stb.

Mindenesetre nem lenne baj, magam is szeretek meginni egy korsó jó sört, vagy egy pohár bort pl. barátoknál, ha vagyok vagy akárhol.

2013. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Figyel így is elég sok ittas van sajnos az utakon. Gondolj bele mennyi lenne ha lehetne inni még 2 sör is. Belegondolni is rossz. Én nagyon ittas vezetés ellen vagyok. Én ha megeszem egy "bombonmeggyet" más néven "konyakmeggyet" akkor nem vezetek legalább 12 órán keresztül. Imádok vezetni így én sokkal többre tartom a jogsimat mint az piát. Így évente 1X iszom alkoholt azt is Szilveszter éjfélkor fél pohár pezsgő fejében :)
2013. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az alkoholfogyasztás vezetési képességre gyakorolt hatásai eléggé egyénfüggőek. Aki "edzésben van", azon egy korsó sör után sem látszik semmi, képs biztonságosan hazajutni autóval. De ha mondjuk keveset alszik, elfárad nap közben, nem is nagyon jut ideje enni, aztán a haverokkal este 10 körül, mondjuk 16 óra ébrenlét után lever egy korsó sört, lehet, hogy úgy fejreáll, hogy be sem tud szállni az autóba.

Mindkét esetben ugyanannyit ivott, de az állapota nem ugyanolyan. De például egy korsó sör nem ugyanúgy hat egy hetente egyszer ismerősökkel söröző 120 kilós, jól megtermett férfiemberre, mint egy alkoholt soha nem fogyasztó csinos, törékeny, 50 kilós nőre. Ugyanannyit isznak, de nem ugyanúgy néznek ki.

Tehát nem lehet megmondani, hogy mennyi legyen a megengedett alkoholmennyiség, sőt, a maximális véralkoholszint sem biztos, hogy megfelelő szabályozás. Van, aki már kis italtól is felbátorodik és erősnek hiszi magát és van, aki teljes csendben, nyugalomban, kiegyensúlyozott módon issza magát az asztal alá.

Nehéz igazságot tenni ilyen helyzetben, a sofőr önértékelésére meg nem bízhatjuk, hogy elindul-e, mert nem mindenki tudja felmérni, hogy milyen állapotban van. Na és azt sem szabad elfelejteni, hogy olyan társadalomban élünk, ami a rendszeres ivászatot és az alkoholizmust egyáltalán nem ítéli el. Az, hogy apa minden este négykézláb ér haza, nem probléma: stresszes a munkája, valahogyan le kell vezetnie a feszültséget, meg különben is az ő pénze, ő kereste meg, azt csinál vele, amit akar - ha akarja, akkor elissza! Ha anya is bekap egy-két fél töményet esténként, az sem baj, mert hát neki is nehéz a munkája, meg mellette a háztartás, a gyerek, és akkor még az ura is iszik... A gyereknek sem gond, ha kicsit iszik, 12 évesen már sörrel kínálja a nagybácsi vendégségben, nincs még 16, mikor húsvéti locsolkodáskor lecsúszik az első féldeci, 18 évesen meg - mint minden rendes fiúgyereknek - alaposan be kell rúgnia. Lányoknál ez kicsit enyhébb, de 16 évesen már ott is kacsintva tölti ki nagymama az édes bort. A középiskolás nyugodtan vehet kannásbort az éjjel-nappaliban szombat este, mer' buli van, az egyetemista kihányhat az ablakon, mer' ő fiatal... Mifelénk nem bűn mértéktelenül, agyatlan módon inni. Egy ilyen társadalomban pedig egyszerűen lehetetlen betartani egy maximális véralkoholszintet a járművezetésnél. Hiszen ha 1 korsó sörnek megfelelő véralkoholszintet engedélyeznének, akkor a sofőrök nagy része meginna egy korsó sört, de az tömény nélkül nem csúszik, akkor már egy fél rumot is, de ahhoz még jól esne egy pohár sör... Nem sokat inna ő, csak a megengedett kétszeresét. A megengedettel meg még haza tudna menni, a kétszeresével pedig nem.

"Érdekest hogy részegen, kicsit ittasan bármit csinálhatsz ugyan úgy mint józanon csak pont a vezetést nem"

Ez azért nem ilyen egyszerű. A legtöbb munkahelyen azonnali fegyelmi és/vagy kirúgás jár az ittas munkavégzésért, különösen ott, ahol veszélyes üzemről van szó. Még flexelni, hegeszteni sem lehet "gyorsító" után, akkor sem, ha csak egy kisfröccsről van szó. Pedig hát egyik sem bonyolult: csak nyomni kell a gépet, azt' jóva'. De mondjuk nem mindegy, mennyire nyomja a flexet Jóska, a segédmunkás és közben észreveszi-e, hogy ha elvágja az előtető vázát, az a nyakába hull, vagy pedig annyira felbátorította a reggeli rumoskávé, hogy nem törődik ilyen apróságokkal. Márpedig az autóvezetés is tekinthető veszélyes üzemnek, hiszen könnyen, gyorsan lehet vele anyagi kárt vagy személyi sérülést okozni, ha nem figyel az ember.

2013. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy a rossz statisztikák miatt. De ha esetleg meg lehetne inni egy sört, akkor szerintem nem egy sör lenne a vége annak az italozásnak.
2013. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én maximálisan ellene vagyok annak, hogy akár csak minimális mértékben tolerálva legyen az alkohol fogyasztás a sofőröknél!

Mondom ezt úgy, hogy elég aktív társasági életet élek és néha tényleg sokkal jobb lenne úgy, hogyha 1-2 pohár sört vagy bort meglehetne inni.

Sőt mondom ezt úgy, hogy régebben (bő 10 éve) elő-elő fordult, hogy vezettem ittasan.

Hála Istennek azóta már benőtt a fejem lágya.


Borzasztó veszélyes az alkohol fogyasztás már kis mértékben is. Én alapjában véve jól bírom a piát. Ha jó paszban vagyok simán megiszok egy üveg töményet anélkül, hogy fejre álljak.

Viszont előfordul olyan is, hogy mondjuk nyáron, fáradtan gyorsan bevágok egy korsó sört és bizony megérezem. Na most a Te elméleted szerint akkor én még szabályosan vezethetnék. Viszont én meg tudom magamról, hogy már nem biztonságosan. Már egyből meglehet a baj.

2013. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Sofőrszolgálatról nem tudok hogy lenne a környéken, egyáltalán kijönnek falura? Az én kocsimat bajosan vezetné mert én is apáméval megyek(ha megyek) :D

Taxi az nagyon drága.

2013. jan. 20. 22:28
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért mert a Magyar ember olyan: hogyha 2 lehet, akkor miért ne lehetne akár 3-4-et? Sajnos nem tudunk mértéket tartani. +Ivás nélkül is van elég ember az utakon akik így is elég sz*rul vezetnek, szerintem nem kell ezt még tetézni alkohollal!
2013. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Hunter92 ***** válasza:
Így is van elég ittas vezető az utakon, nem hiszem, hogy szükség lenne még többre. Arról nem is beszélve, hogy sokan józanon sem tudnak vezetni. Meg egyébként sem mindenkire ugyanúgy hat az alkohol. Van olyan jogsis ismerősöm, aki szeret vezetni és inni is. Ha kocsival van, akkor nem iszik, de, ha lehet, akkor biztos, hogy inna. A gáz csak az, hogy neki 1 korsó is megárt. Csúnya vége lenne, ha úgy ülne kocsiba. Szóval én abszolút az ötlet ellen vagyok annak ellenére, hogy én is szeretem a sört.
2013. jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!