Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fel lehet így borítani egy autót?

Fel lehet így borítani egy autót?

Figyelt kérdés

Bementem a körforgalomba vagy 50-nel mikor nem jött sehol senki, és szembe mentem ki, de rendesen jobbról megkerültem a körforgalomban lévő dombot, és megcsúszott egy picit az autó hátulja, meg éreztem, hogy picit dőlne oldalra az autó, amikor jobban tekertem a kormányt.

Most ha ezt gyorsabban csinálom, fel tud borulni?

Vagy ahhoz már nagy sebesség kell, meg csúszós aszfalt, meg erős kormányrántás?

Személyautó, gondolom egy terepjáró ami magasabb, az jobban kimozdul ilyenkor.

Azért ilyet ne csináljak még véletlen se máskor?



2013. jan. 31. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
a magasra épített kocsik fel tudnak ilyenkor borulni, de egy bmw, audi, vagy egyéb sportosabb sedan nem. (mert amúgy driftelni se lehetne :) )
2013. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, bár nem olyan egyszerű.


Csúszós aszfalt nem kell hozzá (hiszen akkor képesek a kerekek oldalirányban is elcsúszni, ami nehezíti a felborulást), nagyobb sebesség és egy megfelelő "domb" elég - főleg ha abba az irányba kormányzol, amelyik meg akar emelkedni. De ehhez a körforgalom "kerékvetője" nem elég, mert az csak pár centi. A nagy körforgalmak közepén van ugye betonszegély, ami arasznyi magasságú, na az már alkalmasabbnak tűnik.


De még egy WagonR+-t vagy Citroen Berlingot sem egyszerű felborítani, legalábbis normális körülmények között.

De ennek az ellenőrzésére van a jávorszarvas teszt például:


http://www.youtube.com/watch?v=gcZBNJbu3aQ


Fiat ESP-vel, Citroen ESP nélkül, 80-90 km/h-val.

2013. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 T5- ***** válasza:
Legtöbb esetben hamarabb elcsúszik, minthogy kiboruljon. Bár arra is van példa, extrém körülmények közt, de ahhoz pont nagy tapadás kell, magas tömegközéppont, és kis ívű kanyarvétel nagy sebességgel. De ha nagyon borulni akarsz, akkor közlekedj keresztben és várd meg míg eléd ugrik a padka.
2013. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem nagy kunszt...erről néhány elítélt buszsofőr tudna mesélni... Te még messze vagy a borulástól...de azért ne keresd a határokat...
2013. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!