Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meg lehet tanulni annyira...

Meg lehet tanulni annyira autót vezetni, m hogy jeges út, vizes út, bármilyen rossz is az út mindig tudja uralni az autót a vezető?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mindig hangoztatta, hogy jól tud autót, teherautót, meg ilyeneket vezetni, mert 30x éve van jogsija, 10envalahány évig teherautózott, mindennap autóval jár, sok autót vezetett már, sok fajtát....


És mégis megcsúszott egy jeges úton és neki a fának.

Azt mondta mindenki lassan ment, Ő meg előzni akart, erre előzés közben megcsúszott...


Pedig azt hittem egy ennyire taopasztalt emberrel nem esik meg az ilyen

Most akkor ez a példája annak, hogy mitsem ér a 10enx év vezetés, a teherautózás, ha csúszik az út ba***hatja az ember?



2013. jan. 7. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Velük is előfordul, de azért nagyon sokat számít a rutin, meg, hogy valakinek milyenek a reakciói. Pl ha egy ABS nélküli autóban nyomsz egy satuféket, akkor már kormányozhatsz te akárhová.
2013. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csúszik az út, vagy köd van, vagy akármi más egyéb rendkívüli helyzet van ...

... mindig az útviszonyoknak és a közlekedési környezetnek megfelelő figyelemmel vezessünk.


Ismerősöd most leckét kapott abból, hogy mit sem ér a több évtizedes gyakorlat, a bajhoz elég egyetlen rossz mozdulat, vagy egy tenyérnyi, előre nem látott, be nem kalkulált jégdarab, akármi. Soha nem lehetsz elbizakodott.


Amikor én még vezettem, mindig azt mondtam: mert rajtam kívül, még annyi hülye közlekedik az utakon.

Vagyis ugyanúgy csinálhatok én is valamit rosszul, csinálhat a másik is, tehát nagyon oda kell figyelni a többiekre is, mert nemcsak egyedül vagyok az úton.

2013. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég, hogy egy pillanatra elgondolkodj valamin, és nyomsz megszokásból egy nagy féket, mert elfelejted, hogy jeges az út, és már az árokban vagy. Ettől még nem sz*r sofőr valaki.
2013. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem számít a jégre akkor érthető. Ha pl végig olvadt volt az út ,aztán egy szakaszon jeges.

De azért gondolhatta volna hogy nem véletlenül megy mindenki lassan...



Nekem alig több mint 3 éve van jogsim, nem is vezetek rendszeresen de nem jelentett gondot múltkor egy teljesen jeges hegyi szerpentinen nyári gumival (persze ABS és egyebek nélkül) biztonságosan le és fölmenni. Annyi hogy én számítottam rá, és tudom hogy ha csúszik az autó akkor se fék se gáz, mert akkor nem tudom irányítani. (bár érdekes volt hogy milyen éles szögben indult meg néhol oldalra az autó :), de fék/gázelvételre rögtön előre ment tovább)


De belegondolva, ha egy ilyenre nem számítok és nagyobb sebességgel megyek akkor ott hiába tekerem a kormányt a kanyarba, a kocsi ment volna tovább egyenesen...

2013. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Lehet szerezni olyan rutint, ami mellett esős, havas, jeges úton is biztonságosan lehet uralni az autót. Viszont hiába minden rutin, sajnos csak emberből vagyunk, ezért bárki hibázhat. Tehát hiába az évtizedes rutin, a több millió levezetett kilométer, bárkivel előfordulhat, hogy elfárad vagy valami más miatt kihagy és egy ezerszer látott helyzetben, amiben ezerszer jól döntött, ezeregyedszerre rosszul választ.
2013. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rutin sokat segíthet sok esetben, de a jég az jég...

Én tíz éve szereztem a jogosítványomat, azóta minden héten többször vezettem. Nem tartozok a gyors vezetők közé, a sebességhatárokat mindig betartom.

Tavaly március elején, reggel hat körül indultam útnak Budapest felé. Nem mehettem hatvannál többet. Egyszer csak azt vettem észre, hogy picit jobbra-balra megy a kocsi. Na sebaj, "biztos valami felgyűrődésre mentem rá", legalábbis ezt gondoltam. Próbáltam ennek megfelelően picit lassítani, de éppen hogy csak hozzáértem a fékhez, már lökdöste vissza az ABS a lábamat. Na akkor már "hű b+" volt a fejemben... Lefagyott a pára reggel egy hosszú szakaszon. Az kezdetben csak kicsi jobbra-balra mozgás szépen elkezdett növekedni aminek a végén kipördült a kocsi és oldalazva beszállt a szemközti sáv melletti árokba. Rohadt nagy szerencsémre nem volt szembeforgalom.

Amikor kihúzták az árokgól és elindultam visszafele láttam, hogy egy másik autó is hasonlóan végezte, csak ő fel is borult.


Szóval, jég az jég, azon semmit nem ér a rutin, csak a megelőzésben.

2013. jan. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokból láthatod Kedves Kérdező, hogy több évtizedes, több ezer km-es rutinnal is, ha valaki nem tudja azt, hogy:


jeges úton nem előzünk, hanem beállunk a sorba!!!


akkor bizony könnyen megjárhatja, és még örülhet, ha csak az autónak lesz baja, másoknak nem!

2013. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Atika04 válasza:
100%

a teherautót teljesen máshoyg kel vezetni mint egy személy autót, és attol hogy 30 éve vezet az nem azt jelenti hogy éjjel nappal jeges havas körülmények között van úton, nyáron például kevesebb az esély arra hoyg a ember tükör jégre kormáyozza az autót

ez inkáb a reakció a hidegvér és az autó uralásásának a kérdése

először is nem szabad pánikba esni, másodszor a körülményeknek megfelelően kell vezetni, haramadszor ha mégis megtörténik a baj tudni kell hogy az adott helyzetből milyen korrigálással tudsz kijönni és ehez kell a hidegvér

mert a legtöbb ember ha megcsuszik az autó egyből satufék aztán kormányoz össze vissza, holott nem ez a legjobb megoldás ilyen helyzetben

2013. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!