Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetőnek számít-e a motorkeré...

Vezetőnek számít-e a motorkerékpárt toló személy?

Figyelt kérdés
Megbüntethetnek-e ha ittasan tolom haza a motorkerékpáromat? Több helyen utána néztem már és van ahol vezetőnek számít, van ahol nem. Többek között ilyen is elhangzott: "ne is keressétek a kresz könyvben, nem a kresz szabályokat módositották, hanem a szabályértelmezés egyik alpontját" .
2010. ápr. 11. 18:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem számít vezetőnek.

Úgy tudom hogy ha ittasan kerékpározol és van jogsid akkor elveszik, de tolni azt szabad, akkor gyalogos vagy.

2010. ápr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem számít vezetőnek mivel nem ül rajt hanem tolja
2010. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a motorkerékpárt toló ember is vezetőnek minősül, akkor is megbüntethetnek, ha nincs rajtad bukósisak.
2010. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
függ attól is, hogy hol tolja, a motorkerékpárt. sima kerékpárt úttesten is gyalogosként tol valaki.
2010. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
a 13 éves kisöcsém tolta haza a rokonunktól hozott simsont, főúton mivel járda errefelé nincs és nem szóltak neki,pedíg kinnt voltak a rendőrök ellenőrzés célból
2010. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Előzőnek: A simson nem motorkerékpár, hanem segédmotorkerékpár. Tehát nem gépjármű. Más szabályok vonatkoznak rá.
2010. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Motorkerékpárt csak érvényes jogosítvánnyal tolhatsz. Faramuci de ez van.
2010. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

22:27

A simson, suzuki, yamaha az egy márka. De ha rendszám van rajta akkor motorkerékpár, rendszám nélkül segédmotorkerékpár.

2010. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ez mind fogalmazás, a jog nyelvén. Nem törekszem a pontosságra: A motorkerékpár gépjármű. A gépjármű attól az, hogy gépi erővel van hajtva - többek közt. Magyarán szépen leírja a kresz annak feltételeit, amiknek minimum meg kell felelnie valaminek, hogy azt gépjárműnek feltételezhesse a hatóság. Mivel a tolással hajtott kétkerekű tárgy kézi-/emberi- stb. erővel van hajtva, nem felel meg a kritériumnak. Ha pedig a delikvens ehhez következetesen ragaszkodik, lesz szíves az ellenkezőjét állító hatósági személy bizonyítani, hogyan válik gépjárművé egy géppel nem hajtott dolog - ami egyébként, a bele szerelt gép üzembe helyezésével és használatával gépjárműként is használható.


Egyébként nem én vagyok körülményes, hanem egyáltalán nem véletlen, hogy jogi megközelítésben ilyen szőrszálhasogatásba kell átmenni: "ha valamely írást nem értesz, szinte biztos, hogy jogász(ok) írták".

2010. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Aki azt állítja, hogy a toláshoz is kell jogosítvány, az kérem, idézze a jogszabály pontos szövegét.


Meglepne, ha:

1. veszek egy yamasaki cbgsxr-t a szalonban...:

a: nem kérek forgalombahelyezést, mert van saját forgalomtól elzárt, magánutam, nappalim és oda veszem

b: forgalomba helyeztetem, de csak mert a nagyapám halála előtt/után még szeretne egy 300 000-es fotót magáról valamely mérési pontnál, de magam csak üzembentartó kívánok lenni.


Bármely fenti eset kizárja részemről a jogosítvány szükségességét. Sőt, jogilag nem is motorkerékpár a forgalomba NEM helyezett yamasaki. Namost, nem hinném, hogy ezáltal a jogszabály lehetetlenné tenné, hogy hazatoljam a szalonból a tulajdonom (ami névre nem írással, pusztán a birtoklás tényét rögzítő dokumentumokkal még valóban a sajátom, hiszen jogilag az összes fizetendő kötelezettség a (volt) tulaj részéről akkortól keletkezik, amikor a nevére íratja...).


Persze, majd a tudó által idézett jogszabály minden ködöt eloszlat...

2010. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!