Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted jogosan büntettek meg?

Szerinted jogosan büntettek meg?

Figyelt kérdés

2X2 sávos főúton mentem Lajosmizse és Kecskemét között, középen ugye záróvonal.

Haladok a belső sávban aztán látom két kutya áll az úton ebben a sávban. Lassítok majd átmegyek a külső sávba. Egyre közelebb érek a kutyák még mindig a külső sávban. Az egyik kutya már a két sáv felezővonalán áll. Olyan 50-el mentem aztán fogtam magam és átmentem a záróvonalon, hogy biztonságosan kitudjam kerülni őket. Szembe nem jött senki tehát a forgalmat abszolút nem akadályoztam vagy veszélyeztettem. Egy olyan 200 méter után már a megbújó sünök leis állítottak akik azzal a kérdéssel fogadtak, hogy tisztában vagyok-e a záróvonal jelentésével. Mondom persze, viszont ha látták, hogy átléptem a záróvonalat azt is látniuk kellet, hogy miért. Azt mondja látta, de nem baj ő akkor is megbüntet 15 ezerre. Mondom neki, hogy ahelyett, hogy engem basztat inkább zavarja le a kutyákat az útról vagy hívjon sintért. Erre azt mondja ez ügyben is intézkedni fognak, de ha gondolom lehet 30 ezer is a büntetés.


Ez milyen már?


2013. febr. 17. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:

A dudára nem reagáltak? Hajajj, a kutyákkal nehéz, nekem motorom van, még kevésbé szeretnék nekik menni, mint Te.

Baleset elkerülése érdekében megszegheted a KRESZt, ez le is van írva, nem is veszélyeztettél senkit, számomra elég tiszta a dolog (de akkor is átmehetnél a záróvonalon, ha blokkolná valami a sávod. okod van rá, nyilván nem maradsz ott). Nem fizetnék, jelentsen fel. Valószínűleg nem fog, csak pénzt akart egy madártól, a rendőrség szégyene az ilyen, sajna ott is elég sok ilyen alak van. Remélem, nem fizettél... :-/

2013. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tipikus eset amikor csak a pénzbeszedéssel foglalkoznak...


De te is hibáztál, ha ráfeküdtél volna a kürtre akkor jó eséllyel elmentek volna onnan a kutyák és nem kelletett volna átlépni a záróvonalat.

Persze ha a rendőr rendes lett volna nem foglalkozik vele.

2013. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Haladok a belső sávban aztán látom két kutya áll az úton ebben a sávban. Lassítok majd átmegyek a külső sávba."


Hopp ez elírtam:)) Szóval a külső sávban mentem és a kutyák ott voltak. Aztán mentem át a belsőbe:)


Dudáltam, de nem mentek el.

Elég sok ház/tanya van a főút mellet. Biztosan valamelyikből szöktek ki. Megvan nekik szokva az autók hangja.

2013. febr. 17. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. Lassan haladtál, nem volt balesetveszély, ami indokolta volna a záróvonal átlépését.
2013. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt M.O.-n tökmindegy hogy jogosan vagy nem jogosan büntetnek meg... Ha annyira akar másért fog tőled pénzt beszedni!


Ez már csak ilyen sztori!

2013. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem volt indokolt a záróvonal átlépés, mert meg is tudtál volna állni, ha úgy adja a helyzet. Én biztos nem mentem volna át a szembejövőbe.
2013. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szántóvető ***** válasza:
forgalmi okból kifolyólag át lehet lépni a záróvonalat.Másrészt viszont ha meg tudtál volna állni akkor meg is kellett volna.Tehát asszem le kell nyelned ezt a büntetést :(
2013. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Méretes kutyák lehettek, ha kb 7 métert teljesen lefogtak ketten... Bizony teljesen indokolatlan volt a záróvonal átlépés. Kellő távolságból észlelted a bajt, tehát ha lelassítasz, ráfekszel a dudára és lépésben elhaladsz mellettük/közöttük, akkor szabálysértés nélkül is megoldhattad volna a szituációt.


A dolog másik része, hogy - bár jogosságához nem fér kétség - a büntetés szerintem erős. Egy figyelmeztetés is elég lett volna (bár magát az intézkedést is látni kellene).

2013. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!