Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az igaz, hogy ha egy vasúti...

Az igaz, hogy ha egy vasúti jelzőlámpa elromlik, akkor áutomatikusan kikapcsol?

Figyelt kérdés

ÉS nem mutat semmit?

Azt hallottam, olyan nincs, hogy örökké pirosat mutasson. Ha meghibásoik, akkor egyszerűen nem villog semmi. Sem fehér, sem piros. De olyan nincs hogy ott állj 30 percet a pirosnál, és ne jöjjön semmi.

Igaz ez?



2013. febr. 21. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha piros a lámpa és nem alszik el, értesítened kell a rendőrséget, és ha hivatalos személy erre utasítást ad, akkor áthaladhatsz.

Van olyan, hogy kikapcsol van olyan, hogy nem működik.

Olyan, hogy jön a vonat és fehéren villog, nagyon nagyon kevésszer van. Sőt!

2013. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi romlik el. Ha az az érzékelő romlik el, ami azt mondja meg a lámpának, hogy a vonat áthaladt felette, és mostmár járható az út, akkor bizony mutathat sokáig pirosat. Igaz ennek már bő 10 éve, de egyszer másfél órát(!) álltam piros vasúti jelzésnél. Mivel egy helyközi buszjáraton voltam, nem volt megoldás. Nem lehetett kerülő úton menni, nem lehetett azt sem megtenni, hogy az összes utas leszáll, átsétál, a busz a sofőrrel átjön, visszaszállunk. Meg kellett várni, míg kijött egy rendőr, és az átengedett rajta. Holott semmivel sem voltunk nagyobb biztonságban, mintha magától átment volna a busz, a rendőr sem tudta volna megállítani a 100-zal robogó vonatot :)
2013. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem már volt példa mindkettőre.


Fehérnél jött a vonat (ez a ritkább)


Pirosan maradt miután elment a vonat. (ilyet már többször láttam)

2013. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Emlékeim szerint a villogó fehér fény nem azt mondja, hogy nem fog vonat jönni és szabadon mehetsz, hanem hogy a biztosítóberendezés működik.

Ebből következik, hogyha nem megy, akkor a biztosítóberendezés nem működik. Ez nem jelenti azt hogy nem kelhetsz át.

Ha folyamatosan villog a piros az ugye más téma.

2013. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt mind a kettő, igaz az hogy fehéren jött ott a mávosok próbálgattak valamit szerintem mert fehéren villogott, ugye lassítottam, balra jól belátható, jobbra nem annyira, erre látom ott a vonat, nem mértem fel, hogy áll vagy nem, olyan satut nyomtam, mint még soha, aztán mikor megálltam, és a "10 perces" káromkodás után feleszméltem, hogy próba van, és int a vasutas csávó hogy menjek. Na ezt nem kívánom senkinek, még álló vonattal sem, hogy mész, és 10 méterre jobbra tőled egy nagy piros folt, akkor úgy lejátszódik az életed.

A pirosnál állás, az kb. 10-15 percet álltam, én voltam az első, aki odaért, egy alacsony rendű út, sorompó nincs, csak lámpa, de pirosan villog, jól belátható egyébként, már az elején leállítottam az autót mert nem láttam vonatot, gyűlt a sor mind a két oldalon, többen kiszáltak, aztán a mögöttem lévő autóssal, meg még akik hátulról jöttek, arra a következtetésre jutottunk hogy átmegyünk, szépen átment mindenki, persze megfelelő körültekintéssel, nem vártunk rendőrre meg senkire, mávnak be lett jelentve és kész, aztán amikor hazafele jöttem, akkor már bűvészkedtek valamit, meg le volt takarva a lámpa

2013. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Így van, a berendezés az átjáró mindkét oldalán számlálja a tengelyeket és ha nem annyi megy át az egyik oldalon, mint a másikon, akkor egy idő után (10 vagy 20 perc) zavarba megy, azaz a jelző elsötétül és a félsorompó rúdja nagyon lassan teljesen vagy rézsútosan nyitott állapotba kerül. Ilyenkor a legközelebbi állomás hibajelzést kap (vagy a vonatvezető kap közvetlenül visszajelzést), de nem biztos, hogy minden vonatot sikerül értesíteni, ha már az állomást elhagyta. Ezért kell ilyenkor alaposan körülnézni. Ha viszont a vonat vezetőjét értesítik a hibás biztberről, akkor csak 15 km/h sebességgel közelítheti meg az átjárót és mindenképp hangjelzést kell adnia.
2013. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
És az marhaság, hogy a rendőr átengedhet az átjárón a tilos jelzés ellenére, mert csak a vasút által odaküldött jelzőőr jogosult erre, mivel neki lehet kellő információja a vonatok közlekedéséről.
2013. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!