Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetnétek friss jogsival...

Xyz987456 kérdése:

Vezetnétek friss jogsival Autópályán?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 22:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mivel a rendszer nem enged több karaktert, ide írom a Storyt:


Sziasztok.


Nagyon kellene a tanácsotok.

Február 5. -én sikeres forgalmi vizsgát tettem, és a jogosítvány ügyintézést Február 11.-én elindítottam.

Március 28 - Április 1. -ig lent lennénk asszonnyal, és a fiammal Debrecenbe, egy bérelt autóval, csak nekem van/lesz jogsim addigra.

A táv Budapest - Debrecen (végig az autópályán), és a környéken autóznánk ott az öt napban, és utána vissza Debrecen - Budapest, szintén pálya visszafelé.


Nincs nagyon sok opcióm:

1, Anyám Matiza - Ez csak anyámmal vihetném el, és a párom nem igazán jön ki jól anyámmal (de ez másik mese).

2, Anyósék 1,8-as Vectrája (ez akkor pont Németországban lesz).

3, A cégtől ahol dolgozok kölcsönkérek egy autót, de épp flottacsere előtt vannak, és egy szabad autó sincs bent.

4, Bérautó a fox-tól (lefoglaltam egy 1,4-es benyás Fiat Lienát).


A kérdésem az lenne, ti belevágnátok?

2013. márc. 2. 22:49
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Miért ne vezethetnél? Jogszabály nem tiltja: a jogosítványod a kézhezvétel pillanatától kezdve érvényes Magyarország valamennyi közútján. Csak amíg kezdő vezetői engedélynek minősül, nem vontathatsz vele utánfutót (B-nél) vagy nem vihetsz utast (A1, A2, A). Ja, és 18 éves kor alatt nme vezethetsz külföldön. Egyébként viszont semmi megkötés nincs, mehetsz autópályán, nem kell, hogy valaki üljön melletted, nincs külön sebességkorlátozás (ezt a kettőt már hallottam "tapasztalt, öreg rókáktól").

Mondjuk mindez nem igaz, ha M kategóriás jogosítványt szereztél. Friss M-es jogosítvánnyal nem mehetsz autópályán. Meg mondjuk régivel sem, mert segédmotoros kerékpárral úgy általában tilos autópályán közlekedni.

2013. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Én kihagynám az autópályát. Sokkal érdekesebb sima főutakon vezetni. Valamivel lassabb persze, de mégsem Németországba akarsz kiruccanni, az az egy-két óra belefér.
2013. márc. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Miért ne? Pályán gyorsabb lejutni Debrecenbe mint kavarogni összevissza, el lehet lenni laza 110-el a külső sávban is ha nem akarsz a belsőben 130-140-el menni (az 1.4-es Lineával ne is akarj) , nem egy nagy mutatvány.


Holttérre figyelj oda, főleg előzés előtt, kamion mögé ne ragadj be, és ha lehet szerezz egy GPS-t (vagy rakj a telefonodra navigációt) hogy ne nézd el a lehajtót, vagy ne az asszony mondja összevissza a jobbegyből hogy merre is kéne menned.

2013. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Az attól függ hogy te mennyire tudsz vezetni úgy hogy amikor felhajtasz rá, akkor rögtön feltudj zárkózni és gyorsan tudjál haladni. Mivel Budapesti vagy az írásod alapján, gondolom ott is tanultál vezetni, így a vidéki utak nagyobb városok nem jelenthetnek akadályt, csak észnél kell lenned.

Egy a lényeg ha felmész az autópályára azért odakell nyomnod neki, tudom hogy ilyenkor még óvatosabb az ember mert nem érzi úgy az autót sem, de én azért indulás előtt mennék pár kört a bérelt autóval hogy ráérezzek arra hogyan megy mire képes stb...

Az autópályán meg ugye nem szabad lassan menned, ezt gondolom tudod. Ott azért menjél legalább 110 el.

Igaz a sima főút jobb mint az autópálya ott azért vezethetsz lassabban is ha ez a gondod, csak ugye hosszabb meg lassabb az út, meg ott több kátyú is van ám. Az autópályán meg kevésbé jellemző ez.

2013. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy bibi lehet, ha a jogi részét nézem: a legtöbb autókölcsönző legalább egyéves jogsihoz köti a bérlést. Olyant is tudok, amelyik kettőhöz.

Ami pedig egyebeket illett: nem. Van persze, aki már első órán úgy ül be a kocsiba, hogy már vezetett. Ha nulla kilométeres voltál, akkor tartok tőle, hogy nem fogsz tudni biztonságosan vezetni. A legtöbb kezdő – már előre tudom, le lesz szedve a fejem, hogy biza első útján már Schuminál is nagyobb fej volt – beülni is alig mer a kocsiba eleinte.

A gyorsforgalmi úton közlekedni egyszerre könnyebb és nehezebb, mint országúton vagy lakott helyeken.

Könnyebb, mert nincs szemben jövő, nincsenek útkereszteződések, gyalogosok stb. A pálya állapota is alapvetően jobb, mint az országutaké.

Ugyanakkor nehezebb a nagy sebesség miatt. Javaslom, 90 fölé kezdetbe ne nagyon menj, s lehetőleg ne előzz, ha nem muszáj.

Ezen a sebességen a kormánymozdulatoknak is kisebbeknek, finomabbaknak kell lennie. Ha előzésre vállalkozol, nagyon nézz hátra, s mindenképpen a holttérbe is nézz be magad mellé !!!!!!

2013. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nincs azzal semmi probléma. Én hamarabb megbarátkoztam az autópályás vezetéssel, mint a városi forgalommal.
2013. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen..azt én is kétlem, hogy kapnál autót a Fox-tól...
2013. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

talán próbálj meg kisebb cégeket, hátha azok nem hajtanak el:

[link]

2013. márc. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!