Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gyorsítanak rá páran,...

Miért gyorsítanak rá páran, ha előzném meg őket? Nem az a helyes, ha látom, hogy előznek, elveszem a gázról a lábam?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy miért. De van aki 40-45 körül megy, és már rég óta mögötte vagyok, reménykedem, hogy azért mert lekanyarodik valahol mindjárt, de nem.

És akkor előzném meg, index, gyorsítok, kihőzódok, nem jönnek szembe, egyenes szakasz, nyomo neki, még vissza is kapcsolok, hogy jobban tudjak gyorsulni, és nem akarom elhinni, hogy ilyenkor elkezdik neki nyomni, mikor mellette vagyok... Azt nézem, hogy már 60 felett megyek, és még gyorsít rá, és alig bírom megelőzni. A végén már 66-67 mire előtte vagyok, és vissza tudok húzódni a sávba.

Ez most mi?

Miért jó ez nekik?

Előtte meg 1,5 perce követem 40 km/h alatt, mikor semmi jég, hó, száraz az aszfalt, süt a nap +10 fok van, sehol nem mérnek, és egyenes az útszakasz, sehol egy kátyú.


Ezt most direkt csinálják?



2013. márc. 3. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha jól tudom úgy van a Krsz-ben, hogy akit elkezdenek előzni az a sebességét nem emelheti, de mégis sokan csinálják, szerintem csak hiúságból, meg arcoskodásból. Mind1, ennyi örömük legyen az életben...
2013. márc. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kreszben valóban úgy van ha valakit megelőznek akkor vagy tartsa az eddigi sebességét vagy vegye le a lábát a gázról és kicsit lassuljon be, főleg ha távolról látni hogy jönnek szembe és hogy az előző időben beérjen a saját sávjába.

Igazából én sem értem hogy ebbe mi a poén, mert én is számtalanszor előzök meg 1-2 autóst akik egyenes szakaszon a 90 helyett döcögnek közel 70-el és amikor már látok egy egyenes szakaszt sehol egy autós meg semmi, akkor előzném az illetőt, aztán meg ő is odatapos neki.

Egyszer már majdnem volt ütközésem egy ilyen idióta miatt, nő volt a sofőr de ez nem tudom mit számítana, de a lényeg az volt hogy hosszú szakaszon előzök a nő is adja a gázt én is már 3 asba nyomom neki és már lassan elérném a 90 et is ugye de nem tudom az életbe sem megelőzni aztán elkezdett jönni szemből egy másik autó, még mindig a másik sávban vagyok, pedig már húzódnék le már integettem is neki, de csak nyomta nyomta, ameddig már és végre amikor elkezdett lassulni gyorsan át a saját sávomba vissza és szerencsére sikerült elkerülnöm a bajt, de a mögöttem haladó csaj megint belassult mert láttam a visszapillantóból hogy már mások is előzik. Nem tudom mi értelme volt ennek, de ez már baleset veszélyeztetés szinte amit ezek csinálnak.

2013. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem szokott ilyen problémám lenni. Ilyenkor jó egy erős autó, leléped és otthagyod a 'csába.
2013. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez tuskóság kérdése szerintem. Én ilyet csak egyszer csináltam, de nem városban. Autóúton mentem 120km/h-val (110km/h helyett) Egy rozoga Nissan alig tudott megelőzni ilyen sebesség mellet de megelőzött. Miután megelőzött belefékezett és 5km-en keresztül tartotta a 90-100km/h tempót (még mindig 110km/h helyett). Meguntam megelőztem 140km/h-val mivel nem akarta hogy megelőzzem ezért elkezdte nyomni neki. Utána én tartottam megint a 120km-t és látom ám a tükörben hogy az a nyomi megint előzni akar. Na ekkor ment fel bennem a pumpa és nem engedtem meg neki így 160km/h-nál vissza kellet mögém húzódnia és utána megint tartottam a 120km/h-t. Miután vége volt az autóútnak betartottam a 90km/h-t és elengedtem a szerencsétlent. De különben normális körülmények között nem értem miért kell ezt csinálni sok embernek. De ha megfigyeled akkor ezt mindig a lógórendszámos, rozsdás, egyik lámpa nemégős, 20 éves autós hülye gyerekek csinálják. Szerintem ezzel akarnak "nagyfiúk" lenni...
2013. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
én csak akkor szoktam emeleni sebeségemet ha jönn szembe másik kocsi és kis pajtás mögötem agyatlanul elözni probál ekkor nyomom neki hogy tanuljon 1 opcio árok b 2 meg döglik. mert sok kis buta ember rövid távon is be probálkozik olyankor meg ugy vagyok meg főzted ed is meg...
2013. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy mocskos szemétláda vagy utolsó!


Akik elkezdenek olyankor gyorsítani, jellemzően hülyék vagy köcsögök. Nincs erre jobb magyarázat.

2013. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, szándékosan. És ha nincs meggyőzően erősebb kocsid ne is előzz ilyenkor mert balesetveszélyes.
2013. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak, akik szívatásból és tanítgatás céljából csinálják (elmehetnek a pcsába) és vannak, akiknek ilyen a vezetési stílusuk: kanyarban nagyon óvatos tempót választanak, de amint kiérnek a kanyarból, intenzíven gyorsítani kezdenek. Márpedig eddigre a korábbi lassabb tempó miatt már rendre elkezdik őket előzni.
2013. márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!