Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklin is beüvegesedhet a...

A biciklin is beüvegesedhet a fékpofa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve ismerősömmel (sajnos azóta már elhunyt) csináltattam egy középkategóriás biciklit magamnak kb. 150.000 ft-ból (tehát gondolom nem a leggagyibb alkatrészekből). Használtam egy ideig, tavaly viszont nem nagyon volt rá alkalmam. Ma előszedtem, hogy leellenőrizzek mindent. Sajnos a fékek nem működtek rendesen, hiába húztam teljes erővel nem akart lassulni. a pofákon még van ferodol és pontosan be is vannak állítva.

A fék márkája: Elöl Shimano?? hátul Tektro IO.

Lehetséges, hogy 3-4 év alatt elöregedett a fékpofa? Vagy esetleg üveges?

Tudna esetleg valaki olyan oldalt/üzletet ajánlani, ahol minőségi alkatrészt normális áron lehet kapni?

Köszi!



2013. márc. 3. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Tárcsa vagy abroncsfékes?

Abroncsféknél a fékpofa kemény gumi, tárcsánál pedig ferodol.

A gumi képes elöregedni, de a fékbetét anyaga(tárcsaféknél fékbetét van és nem fékpofa) nemigazán.


Beüvegesedés akkor jön létre ha megsütöd. De nagyon.

Abroncsfékkel ez igen nehezen kivitelezhető(ha kivitelezhető egyáltalán). Tárcsafékkel megoldható és elég kellemetlen. De egy üveglepra tett finom csiszolópapírral orvosolható a dolog, csak aztán újra be kell koptatni(de jobb ha vigyázol arra hogy ne süsd meg, sok vele a baj...)

2013. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fékbetét és a fékpofa is képes elöregedni, meg elhasználódni is, de ez nem az az üvegesedés mint a nagyobb járműveknél.
2013. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!