Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha végig húztam a kocsim az...

Ha végig húztam a kocsim az én hibámból, akkor hagyjam a fenébe a vezetést?

Figyelt kérdés

Balra kanyarodásnál végig húztam az onnan jövő autót.

Más nem csinál ilyet 10 évi vezetés alatt semi. Én meg megcsináltam fél éves jogsival.

Hagyjam a p*csába a vezetést? Nem nekem való ugye?



2013. márc. 5. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hát. Amint egyetlen apró hibát is produkálsz, hagyd abba, égesd el a jogosítványodat.

Tudod, az a helyzet, hogy ha mindenki az első hibánál abbahagyná a vezetést, akkor megszűnnének a dugók, mert nem hiszem, hogy néhány száznál több olyan sofőr van itthon, aki még soha nem nézte el a kapuoszlopot, nem padkázott le kereket és nem tépte le az első lökhárító alját a kapuütköző vagy a mélygarázs rámpája hathatós segítségnyújtása mellett. Mindenki hibázik kisebbeket-nagyobbakat, ne várd azt, hogy autóba ülsz és egyből minden tökéletesen megy.

Természetesen az emberek 90%-ának ilyen volt a vezetés, ő tanította az oktatónak a kézifékes fordulást, a vizsgabiztos előre köszönt nekik és egynapos jogosítvánnyal mentek több ezer kilométeres utakra, aztán meg több millió kilométert vezettek le mindennemű baleset nélkül. De hogy őszinte legyek, nem érdemes mindig, mindenkinek a beszámolóját elhinni. Arról senki sem fog neked mesélni, hogy mennyit bénázott az oktató Škodájával, mire emelkedőn is el tudott indulni.

2013. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"Balra kanyarodásnál végig húztam az onnan jövő autót" ez azért pancser dolog de azért próbálkozz hátha jobban fog majd menni, de ha meg akarsz tanulni vezetni akkor vegyél egy öreg suzukit aztán hóban sárban csúszós úton ahol nincs forgalom lehet gyakorolni
2013. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 6 éve vezetek, s simán nekitolattam a házam falának. Csúnya az oldalán a kicsiszolódott rész, na bumm. Ha majd lesz fölös pénzem, megcsináltatom.

Első hónapokban rémálomnak tűnt a kocsiban ülni, most már olyan, mintha a tévé elé ülnék le. Adj időt magadnak!

A bónuszra rossz hatással van az eset, mert később fog ugrani. Ha nem vertek meg, akkor annyi történt, hogy megtanulod, nem vágjuk le a kanyart. (Mert gondolom, ezért mentél neki.

Ha túl sok a fékcsikorgás és az ökölrázás körülötted, akkor kezed ezen filózni. Vagy akkor, ha újabb félév múlva is félsz vezetni.

És a veszélyes időszakra figyelj majd. Úgy tíz-tizenötezer kilométer környékén szokott jönni a Tudok vezetni! csalóka magabiztossága. Na azt kell még kivédeni.

2013. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
100%
szégyellem leírni hogy milyen(és mennyi) hülyeséget csináltam eddig,de az a lényeg hogy tanulni kell belőle és fejben kielemezni a szitut.ha erre képes vagy akkor fejlődni fogsz.
2013. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kamionozok, jóval évi 100 000km felett megyek, aztán parkolásnál aljas módon neki ment egy tűzcsap a személyautómnak. Most akkor én is hagyjam abba? :)
2013. márc. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pont azért történt ez, mert még friss a jogsid. Gyakorolj még sokat, és nem lesz probléma. Van aki 40 év vezetés után is csinál olyan hibákat, hogy még egy kezdő sem csinál olyat :)
2013. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Abba ne hagyd! Majd bele jösz.

Én miután megvettem az első kocsimat 1 hétre rá már bele is tolattam egy másikba. Annak semmi baja nem lett, egy karcolás nélkül megúszta, nekem meg behorpadt a csomagtartóm, pedig még vonóhorgom is volt.

Tanultam az esetből, és este, tolatásnál sokkal elővigyázatosabb vagyok.

2013. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan rutinos vezető aki ne követett el volna valamikor hülyeséget. Ez vele jár, emberek vagyunk, stb.


Vezetést ezért abbahagyni hülyeség, cserében jó tanulópénz lehet; egyértelműen nem figyelted elfér-e a kocsid az adott helyen, legközelebb már ebből okulva kanyarodj.

2013. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előfordul az ilyen, nem abbahagyni kel a vezetést hanem gyakorolni és többet gondolkozni közben.
2013. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Simán megcsináltam én is, hogy tolattam hátra, néztem a jobb oldali tükröt, csak éppen az autót nem a hátam mögött, és egyszer csak csattant valami. Szerencsére egyik autón se lett egy karcolás se. Előfordulnak sajnos az ilyenek, de ebből is tanul az ember :)
2013. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!