Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A leállósávot használni...

A leállósávot használni kikerülni a balra kanyarodó autót szabályos?

Figyelt kérdés

Balra kanyarodik egy vagy több autó. El kell engednie a szembejövő forgalmat. Van leállósáv, végig hosszú egyenes szakaszon. záróvonal is jelzi, hogy az már nem a sáv része.

És sokan ott végig mennek és egynesen elmennek.

Szabályos?

Nekem azt mondták, hogy a leállósáv nem erre van kitalálva.

De ha rendőrség látja ezt, tesz valamit?



2013. márc. 8. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

hát én úgy tudom hogy a leállósáv az arra van ha pl besz@rik az autó akkor oda leállsz, és ez miatt így eléggé veszélyes, mert akármikor odakanyarodhat egy rossz autó, ami nem figyeli hogy a leálló sávban közlekedik e valaki, hanem csak azon van hogy csak guruljon el az autó a leállósávig!

tehát eléggé veszélyes!

2013. márc. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha behúzódik jobbra a kanyarodó autó és te balról egy kerékkel a vonalon vagy picit arrébb elkerülöd, abból nem lehet baj.
2013. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leállósáv autóúton, autópályán van, ott nincs balra kanyarodó autó.

Szerintem te a padkáról beszélsz. Vannak utak, ahol az is ugyanolyan borítást kap, mint az úttest. A vonal, pedig nem záróvonal, hanem az úttest szélét jelző vonal. A balra kanyarodót kerülheted a padka használatával is, csak folyamatosan nem haladhatsz rajta.

2013. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!