Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Olyankor mi van, ha én a...

Olyankor mi van, ha én a szembeni sávbanm m, egyek végig, és kikanyarodik onnan egy autó, és bumm?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..


Innen jutott eszembe az, hogy oké, végig megy a sor melett az illető, hogy lekanyarodjon balra, de mégis csak a menetirány rossz oldalán megy. ÉÁs ha jön ott balról egy autó, és kifordul, hát szembe találkoznak.

Azt irta a válaszadó az egyik, hogy de fpúton mindkét irányból elsőbbséget kell adni az onnan kanyarodó autónak, és akkor ha neki mennek, azt jelenti, hogy nem volt megadva a főúton érkező autónak.

Na de ha szabálytalanul szembe érkeznek?



2013. márc. 9. 16:46
 1/5 szántóvető ***** válasza:

alapszabály hogy jobbra kikanyarodás előtt jobbra is el kell nézni.a legtöbb baleset megelőzhető ha legalább az egyik sofőr figyel.

képzeld el mi történne ha országúton 200-al előzöl és kikanyarodnak eléd.

2013. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Hát igen, jó nagy baromságokat írtak ott egyesek. Nem tudom hol élnek. Épp ezért van a kreszben, hogy balra, nagy ívben, ha jön autó, akkor azt kikerülve kell befordulni.


Nem tudom mi ez a baromság.. Tegyük fel van egy 2X1 sávos út. A te sávodban végig hosszú kocsisor. Átmész szembe sávba, mert 3-4 autónyi távon van a célod, ahova beakarsz fordulni. Ha jön autó, elsőbbséget adsz neki. De ha az meg épp arra kanyarodik ki, amerről te jössz? A másik sávban meg végig kocsisor? Annak hogy az anyámba lehet elsőbbséget adni?


Nagyon okosak ott egyesek a topikban és soha a büdös életbe nem szeretném, hogy ők is autóval legyenek ott, ahol én épp autóval közlekedek.


Bár csinálják ezt jó páran, láttam ilyet baromi sokat. De csak akkor szokták, ha belátható és jól látják, hogy nem jön autó. De ez ettől még baromira szabálytalan.

2013. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha belátható, és nem is zavarsz vele másokat, akkor nem mindegy? Ha szabályosan csinálod rendőr nem is szólhat érte. Meg ez a dolog szerintem nincs is szabályozva konkrétan a kresz-ben...


Jó, forgalmi okból áll a kocsisor. Nade míg egy lámpánál elég várni 1-2percet, vasútátjárónál van hogy 5-10 perc míg nagy nehezen elengedik a sort.

2013. márc. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja az meg a másik, akármerre kanyarodsz ki, mindig nézz körül, nem lehet tudni hogy mikor honnan jön valami elvetemült.


Ha az általad felvetett esetet nézzük, akkor elsőbbséget kell adnia a főúton (menetirány szerint bal oldalról) közeledő autónak.

2013. márc. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyan maga a kikerülés szabálytalan, de ettől még elsőbbsége van a védett úton haladónak. Ha nem áll a sor, akkor pl. lehetne ez egy szabályosan előző jármű is.
2013. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!