Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sofőrök, ti mit csináltok...

Sofőrök, ti mit csináltok hogy ne aludjatok vezetés közben?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 16:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Sok ásványvizet iszok előtte, meg mikor megállok akkor is. Igaz így sűrűbben kell pisilni, de megéri. + a zöld tea is jó.
2013. márc. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 szántóvető ***** válasza:
50%
ablak le energia ital és egyél tökmagot,addig se alszol :)
2013. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Nálam bevált a hangos, pörgős zene (van akit ez zavar), meg iszok egy kávét, vagy valami olyat, aminek van koffeintartalma.
2013. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

A zene egy ideig jó, utána már azon is elalszol. Friss levegő folyamatosan, lehetőleg úgy hogy érjen a levegő, tehát ablakot résnyire le. Szotyi, tökmag, magos dolgok jók, azokkal el lehet bíbelődni, és ha nem vagy még profira képződve szotyievésbe akkor nagy kihívás is lehet, tuti nem alszol be.

Meg még van az ülésfűtés+klíma hideg-langyos közti váltása, mert mindig kell szoknia a testnek a hőmérsékletet.

Az a legjobb ha van melletted valaki, vagy telefonálni tudsz folyamatosan, kizárólag headsettel, de ez drága lehet ha nem ingyen beszélsz.

2013. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
28%

Én nem küzdök ellene, simán végig alszom az utat!

:D

2013. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Az elalvás a legveszélyesebb, ami sofőrrel megtörténhet. Hol kamiont, hol buszt vezettem nagyon hosszú utakon, de rémálom...

sok kávé, és megállni tornázni..amikor buszoztam, a friss levegő állandóan nagy erővel, kávé.. az utas ha beszél hozzád, az sem jó..tuti elalvás...zene sem jó...


hogy miért nem áll meg aludni? mert kirabolják, busszal meg nem lehet, mert időre megy.

2013. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 zekk5 válasza:
60%
biológiailag a legmegfelelőbb ha rágózol mivel mig rágsz addig azt az agyad mogásnak tekinti olyan mintha járnál vagy valami és épp ezért nem lehetséges az hogy elelszol. Viszont ha ugy döntesz hogy kiköpöd akk...
2013. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 800 km egyhuzamban éjszaka a sivatagban, néha van egy halvány kanyar, még éjjel is harminc fok, és mögötted alszik egy csomó ember.. aki feltétlen megbízik egy európai sofőrben...


.na, ott ébren maradni, az a feladat..

2013. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kamionsofőr ,de láttam internet olyan szerkezetet ami érzékeli ,ha elkezd ledőlni a fejed és elkezd sípolni jó hangosan. Nem tudom mennyire lehet hatásos.
2013. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A Tengerész ***** válasza:
Megállok, alszom negyedórát, én szerencsés vagyok, mert felébredek 15 perc múlva és utána nem vagyok álmos nagyon sokáig.
2013. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!