Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autóval vízbe esek, a...

Ha autóval vízbe esek, a mostani árvíz veszélyes helyzet miatt, mert más fórumon azt írták, hogy a dudára 1 pozitív vezeték van kapcsolva és mivel a víz vezető közeg, akár le is testelhet valahol. Tehát ha vízbe esnék, akkor megszólalna a dudám?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Ha autóval vízbe esnél, megszólalhatna a dudád, de akkor az lenne a legkisebb bajod. Mivel a víz, főleg a koszos víz vezet, ezért gyakorlatilag mindent mindennel össze tud kötni. Ebből adódóan a duda is szólhat: régen a kereklámpás 105-ös és 120-as Škodákon fordult ez elő, mert olyan helyen volt a kürt, hogy könnyen beázott, letestelt, aztán hazáig mondta a magáét.

Viszont sokkal nagyobb baj a rövidzárlat: az a piszok víz mindent mindennel összeköt, így a pozitív vezetékeket is szépen letesteli, aztán minden kiég, ami az áram útjába kerül. Lehet, hogy ekkor még a duda sem szól: hülye lesz az elektron átmenni a kürt fegyverzetén, ha a pozitív szál és a test között kisebb ellenállású utat talál magának. Az akku meg igencsak örül a meginduló nagy áramnak, de a vezeték is.

Úgyhogy az a legegyszerűbb, ha nem esel vízbe az autóval. Értem én, hogy árvízveszély van, minden tavasz ilyen, de azért valljuk be: eléggé kicsi az esély arra, hogy vízbe pottyansz. Nincsenek megyényi elöntött területek, több tíz métert emelkedett folyók. Igen, pár utat lezárnak, de egyébként ha nem a patak partján parkolsz és nem mindenáron az árvízi töltésen akarsz közlekedni, akkor nem kell attól félned, hogy a vízben kötsz ki.

2013. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2: Amióta az a h.p. beleesett Budán a csőtörés gödrébe, már nem vagyok annyira biztos benne, hogy nem eshet bele. Nem sok olyan embert láttam eddig, aki ennyire hülye lenne.


-----

Kedves kérdező! Nem kötekedni akarok, de sem magyarórára nem jártál, sem fizikára. Te dolgod. De hogy baj esetén nem a magától megszólaló duda fog kimenteni, az biztos. Mert úgy vélem erre gondoltál, hogy az majd felhívja a figyelmet. De ki figyeli a dudát (na jó, ha kettő is van belőle, akkor igen.) Gyorsabban süllyedsz el, mint bármiféle segítség odaérhet a kürt hangjára.

2013. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!