Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Köteles vagyok egy kereszteződ...

Köteles vagyok egy kereszteződésben mellém engedni a mögöttem lévőt?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok, és múltkor megsz*ptam.

Van egy T kereszteződés, ami kicsit szélsebb, behúzódtam balra, és előre gurultam amennyire nem megyek rá a sávra. Mögöttem lévő elörébb jött jobboldalt mellém gurult, és nem láttam tőle be balra... :S Sötétített üveggel. Közbe Ő láttam, hogy balról oké, és kikanyarodott. Na ezt megcsinálra még 6 autó, mind jobbra ment mögöttem. És kisteherautó, akkor azért nem láttam át jobbra... :S

És ott álltam több mint fél percet, mert nem mertem begurulni a sávba, mert sokan kanyarodnak le szűken, és elkasználnak engem.

Most ebből tanulva megcsináltam, hogy nem húzódtam be balra, és senki nem tudott mögöttem elmenni jobbra, amíg én ki nem fordultam.

Ez most nagy köcsögsaég az én részemről? Ilyenkor vberik a kormányt mögöttem, hogy "istenem! mi a f*szé tart fel ez a s*ggfej engem?"

De nem vagyok köteles balra húzódni, úgy, hogy melettem el tudjanak menni jobbra, és én meg maradjak ott, mert nem látok ki jobbra nem?



2013. márc. 12. 12:50
 1/10 anonim válasza:
38%
nem vagy köteles.mondjuk azt nem vágom, hogy ha neked jobbra állt be a másik autó, az akkor miért zavart a balra nézésben?
2013. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a jobbra nézésében zavar, ugyanis én balra mennék ergo mind2 irányból elsőbbséget kell adnom, és mivel mellém gurultak, nem láttam el jobbra, hogy tisdzta-e és nem mertem kigurulni, nehogy belém jöjjenek,
2013. márc. 12. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Balra kanyarodásnál egyirányú utcából köteles vagy balra húzódni, és aki jobbra szeretne menni az melléd besorolhat. De ha nem egyirányú utcáról beszélünk, és csak egy sávot használhatok, mert a másik a szembejövőké, akkor szabálytalan egymás mellé állni.
2013. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Ezt én egy elég balesetveszélyes gyakorlatnak tartom, mert néhány másodperces előnyért cserébe mindkét fél bevállalja azt, hogy nagyobb lesz a holttere kikanyarodáskor. Szerintem, ha ez egyébként nem zavar a kereszteződés áttekintésében, nyugodtan állj meg úgy, hogy ne tudjanak melléd beállni. Így mindenki nagyobb biztonságban lesz, bár páran minimálisan időt veszíthetnek. De nem életet...
2013. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk ebben a 20 000-es városkában be szoktak állni a rendőrök az ilyen egyirányú utcákba, és büntetik azokat aki nem a kresz szerint sorol be a kanyarodáshoz.
2013. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem egyirányú
2013. márc. 12. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egyirányú akkor a sávon belül nem tartózkodhat egymás mellet két autó. Úgy állj be a kereszteződésbe hogy autó már ne férjen melléd.
2013. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gungasam ***** válasza:
A megállás és várakozás forgalomban (a megfelelő forgalmi helyzetre) tökéletesen elfogadott és biztonságos módszer a balesetmentes balra kanyarodásra! Akinek nem tetszik az se tehet semmit ellene mert aki ott áll a kanyarodás előtti helyzetben, annak a felelőssége, hogy mibe megy bele.Senki nem fogja helyette kifizetni kárt ha kockáztat és bizonytalan forgalmi helyzetben "partizánkodik"
2013. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:

Próbàld meg ùgy, hogy te is jól jàrj ès a jobbra kikanyarodók is. Mivel mondtad, hogy amìg kikanyarodsz, 5-6 kanyarodik ki jobbra, gondolom elèg sürü a forgalom.


Ha a keresztezödès megengedi (nem egy föùtra mèsz lakott területen kìvül ahol 120szal mennek), akkor kinèzel balra (jobbra ugye nem làtsz a többiektöl), kiteszed a kocsi elejèt a màsik sàvig, ott elnèzel jobbra, ès ha szabad, akkor lehet menni.


Ez magyarorszàgon kivitelezhetö, mert ha làtjàk hogy màr fèlig àtjöttèl ès feltartanàd a szembeforgalmat, akkor beengednek. Ha nem teszed ki az elejèt akkor sokà jutsz ki!

2013. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Barta A válasza:
B.E-hez csatlakozom. "Álló autó nem okozhat balesetet". Tehát, én is azt javaslom, ha balról engedi a forgalom (nem beláthatatlan útszakasz van, nincs elfoglalt kerékpársáv, villamos sin stb.) foglald el a sáv felét. Aki jobbról érkezik, és továbbmegy látja, hogy direkt nem mentél eléje, nem veszélyeztetted. És ha olyan érkezik aki te utcádba akar kanyarodni, és nem akar elengedni be tud fordulni, de általában ilyenkor lassítanak a rutinosabb, jobb érzésű emberek (vannak ilyenek is, nem csak dudáló idegbetegek). Én is így csinálom... Kérdésedre pedig a válasz röviden: nem vagy köteles.
2013. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!