Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A bátyám vált hamar, vagy én...

A bátyám vált hamar, vagy én későn?

Figyelt kérdés

Szóval ketten hasznájuk anyám kocsiját. Ne egy erős autót képzeljetek el, 1,4es dízel autó.

A bátyám felvált 5 ösbe 50-60 között és kész.

Én úgy érzem, ilyenkor még kicsit "remeg az autó" és lassan gyorsul is, én 5 ösbe 70 alatt nem váltok.

Ő minden sebességbe előbb rakja be mint én.

Én kb: 2es mikor már gurul rendesen az autó, és nem fulladozik, 3 as olyan 30-40 között 4es: 50-70 ig a fölött 5 ös.

Ő mindent előbb beváltogat mint én. Pedig úgy érzem akkor az autó meg remeg, lassan kezd el gyorsulni, nem olyan finoman megy.

Most én váltok későn, vagy a bátyám vált hamar fel?



2013. márc. 18. 12:16
 1/9 szántóvető ***** válasza:
ahány autó annnyiféle áttételezés tehát a fordulatszámot kéne figyelni(ha van órája).ha nincs akkor nem lehet igazságot tenni,a dízel jól elvan alacsony fordulaton is,csak ne erőlködjön a motor.
2013. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kevesebbet fogyaszt az autó, ha hamarabb felváltasz, talán ez az oka, hogy a bátyád hamarabb vált fel, még akkor is, ha nem megy úgy és nem gyorsul úgy nagyobb fokozatban
2013. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Kevesebbet fogyaszt az autó, ha hamarabb felváltasz"

Ez azért nem egészen igaz.

2013. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
dízelnél hatványozottan igaz, mivel teljesen más a nyomatékgörbe. A max. nyomatékot már leadja 2000 körül.
2013. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden autó más, van amelyik ötösben minden gond nélkül tud menni 50 el, van amelyik 60-nál egészséges a felváltás.
2013. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te használod jól a fokozatokat, semmilyen autónak nem tesz jót, ha 50-nél 5-be rakják. Én is vezettem 1.5-ös dizelt, és úgy váltottam, mint te. De ha gyorsitol, vagy előzöl, akkor nem árt, ha 2500-3000-ig is kihúzatod, a biztonság érdekében. Ha mindig alacsony fordulaton használod, elkormolódik az egész üzemanyag- és kipufogórendszer.
2013. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka az a dízel, ami 60-nál szereti az 5.-et. Te csinálod jól, a túl alacsony fordulat csak rosszat tesz neki.
2013. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyanok, akiknek semmi érzékük a váltáshoz. Bátyád is ilyen.
2013. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Újabb kisköbcentis dízelek nem szeretik annyira az alacsony fordulatot mint ahogy beleivódott a köztudatba a dízelek alacsony fordulaton nyomatékossága.

A régebbiekkel (pl 1.9TDI) még meg lehetett azt csinálni hogy a motor teljesen kényelmesen alapjáraton ketyeg, és te ötödikben 50-el mész minimális gázadással. Persze gyorsításnál vissza kell váltani, de ezt a sebességet tartani tökéletes az alapjárat neki.

2013. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!