Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kereszteződés feloldja a...

A kereszteződés feloldja a sebességkorlátozást? De a kis utcák is kereszteződések?

Figyelt kérdés

Úgy tanultam KRESZből. Ok, ez a szabály, de néha a valóság furán mutatja ezt.

Pl van ahol kivan rakva 40 es tábla 1 utcára, ahol semmi rossz út, sem kanyar, semmi nincs, és csak arra a 300 méterre van kirakva ida-visszafele a 40 es tábla. Utána van kis utca, ami végülis kereszteződésnek minősül szerintem.

Akkor azon a 300 méteren 40 a határ, utána a kkis utca után 50 ugyan-úgy?



2013. márc. 22. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A KRESZ eme szabálya amúgy elég logikus :) Ausztriában máshogy van, ott nekem nehezebb is kitalálni, hogy pl. egy faluban 70-nel kell mennem vagy sem...

Az utca kicsisége pedig tökmindegy, az attól még kereszteződés.

2013. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért számítana a bekötőút szélessége vagy típusa (földút is lehet akár). A logika: Ha onnan jön valaki, honnan tudná mennyivel kell menni?

Ezért van minden elágazás után új sebességkorlátozó tábla.

2013. márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
"Ezért van minden elágazás után új sebességkorlátozó tábla." mármint ahol nem az alap 50-90 a limit.
2013. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!