Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire gyakori, hogy egyes...

Mennyire gyakori, hogy egyes autósok a mentőautó mögé tapadva áthajtanak a piros jelzésen?

Figyelt kérdés

Egészen a tegnapi napig csak egyszer láttam olyat,hogy a mentőautó mögött valaki áthajt a piroson.Azt is filmben.


Azonban tegnap a szemem láttára ment át egy Peugeot a piroson úgy,hogy 1 méterrel haladt a mentőautó mögött.A mentő egyenesen átment ő pedig balra lekanyarodott.

Elképesztő,hogy egyesek mikre nem képesek (aztán 20 méterrel odébb egy másik piros jelzés megfogta,úgyhogy értelme sem volt nagyon)

Mondanom sem kell,hogy rendőr a közelben sem volt.



2013. jan. 27. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még sosem láttam ilyet, ergo nem lehet túl gyakori dolog.-
2013. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a mentőautóval volt. Én a múltkor állok a piros lámpánál, erre jön egy autó. Kikerüli a sort a szembe sávba, majd a sor elején lévő rendőrautó mellé áll, aki bekapcsolta a szirénáját és intett neki, hogy követheti, azzal mindketten átmentek a piroson. Gondolom segítséget kért. Lehet nálad is ez volt.
2013. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég ritka.
2013. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Néha a hozzátartozók rátapadnak a mentőre, ami kész életveszély. Hirtelen fékezésénél már kész is a csatt. Utálják is a sofőrök és nem egyszer kell levakartatni így az illetőt, főleg, mivel egy hozzátartozó a mentővel is eljöhet, a többiek meg guruljanak be szépen nyugodtan a kórházba.


Sajnos a másik állatfaj aki "kihasználja" a mentőt és mögötte próbál meg előrejutni a forgalomban. Van ilyen is sajnos. El se hinnétek miket nem csinálnak autósok a megkülönböztetett jelzéssel szemben.


Pár napos példa:


3 autó egymás mögött. Első kettő meghallva/meglátva a villogó fütyülőt lehúzódik. Harmadik autós valamilyen isteni szikraként azt hitte, ez mind az ő autóversenyzői tehetségének szól. Kivág a mentő elé és előzésbe kezd. Nekünk meg satufék és káromkodás.


Magyarország így szeretlek.

2013. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó,igen. Láttam már ilyet.. Meg olyannak is többször voltam részese,hogy látom a közeledő mentőt,lehúzódok,a mögöttem lévő meg kielőz.. Bamba fax..
2013. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!