Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor előznek, és én vagyok...

Amikor előznek, és én vagyok az utolsó szembejövő, miért nem bírnak várni pár métert, hogy tuti elmenjek mellette?

Figyelt kérdés

Mert néha a frász jön rám, hogy még az elözendő autó mellett jövök, de az előző, már húzódna át a sávomba...

És a tükörben látom, hogy nem sokon múlt, hogy hozzá érjen az én autómhoz.

Pedig a vonal és köztem van 1 méter.

De sokan annyira szeretnék már kielőzni a buszt, teherautót, hogy türelmetlenek, és már akkor jönnek át 1 kicsit a vonalon, mikor még mellette vagyok.

Ilyenkor ha nekem jönnek, én nem vagyok hibás nem?

És kell attól paráznom, hogy tényleg lesz valaki aki véletlen belém jön?

Vagy azért aki így előzhet az ügyesebb annál nem?



2013. márc. 23. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől ne félj. Mert ha te mész pl 90-el ő megy 70-el akkor 160-al mentek el egymás mellet. Szerinted mekkora arra az esély hogy a te autód hátulja és az övé egymásnak megy? Nem azt mondom hogy lehetetlen, de nagyon minimális az esély rá. Egy frontális balesetre jóval nagyobb az esélyed sajnos. Különben azért húzódik ki az előzni akaró autós mert nem lát. és azért megy át rögtön a te sávodba mert lendületben van általában és ha nem menne át fékeznie kéne.
2013. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
te nem leszel hibás, de igen neked mehet mert azért baleset nem direkt csinálja csak elb@ssza az előzést
2013. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ezt látod, húzódj kicsit jobbra. Én sem díjazom ezt a szokást, mert tök indokolatlanul növeli egy frontális baleset esélyét. Jobb, ha az előzni szàndékozó csak az elhaladásod pillanatában zárkózik fel, mert addig is jobban látja a szembejövőket kihuzodás nélkül.
2013. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha ilyen szándékot látok, behúzódok egészen a vonalig, hogy még az előzés gondolatától is elmenjen a kedve. Ha nem jön meg az esze, folyamatos kürt + refi.
2013. márc. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
A jobbra húzódás a legrosszabb, felbátorítja, és az ő buta fejéből nézve még úgy is tűnhet, hogy elfér egymás mellett 3 autó is.
2013. márc. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(A jobbra húzódás elvben már csak azért sem menne, mert eleve ott KELL menni. Csak mostanában divat, hogy szinte mindenki balra, befelé húzódik. Nem tudom, miért.)


Ritka nagyon az ilyen baleset, de előfordulhat. Viszont a parázás önmagában is veszélyes. Figyelj a másikra, próbáld megelőzni a bajt, de ne idegeskedj, mert a végén még te mégy neki, vagy a tükörbe-oldalra pillogás miatt ráfutsz az előtted menőre.

2013. márc. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

4. behúzódik, folyamatos kürt, refi...


f@sza, gratula!

2013. márc. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De, lehet jobbra húzódni, mert akár tetszik, akár nem, az autósok jó része a felezőhoz igazodik: teszi ezt megfontolásból (az úttest jobb széle veszélyes - gyalogos, bringás, kikanyarodni készülő, belógó traktor lehet ott, az út széle is rosszabb minőségű, mint a közepe, stb.) vagy pedig bénázásból (érzi ugyan, hogy valamennyi hely van még jobbra, de ezt kevésnek érzi ahhoz, hogy jobbra igazodjon, az út széléhez.


A magyar utak szélessége olyan, hogy a jobbra húzódás nem "felhívás keringőre", három autó így sem fog elférni egymás mellett. De tény, hogy csak akkor célszerű kihúzódni, amikor az előzendő járművel egyvonalban vagy már

2013. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!