Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő, ha elkezdek...

Mi a teendő, ha elkezdek előzni (tehát átmentem a szembejövő sávjába), amikor ott szembejövő forgalomnak se híre-se hamva, de előzés közben mellékútról rákanyarodnak (tehát most már van). Ha baleset következik be, akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Aki rákanyarodik a mellékútról
2009. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Én szerintem is a kanyarodónak
2009. júl. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Attól függően hogy be tudod e ütközés nélkül fejezni az előzést vagy befejezed, vagy vissza mögé. Dehát útkereszteződésben nem szabad előzni!
2009. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

TEssék csak megkeresni a kresz tk-ben mi is a helyzet.Útkereszteződésben igenis lehet előzni.

Amikor kint van az alsóbbrendű útkereszteződés tábla szabad előzni.Így logikusan ha valaki kihajt eléd ő lesz a hibás.Nem véletlenül tanítják hogy kikanyarodásnál nem csak egy irányba kell nézni.

2009. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én is úgy gondoltam,hogy egy ilyen esetben a mellékútról kanyarodó a hibás, hiszen ha látja,hogy jönnek a sávban,ahol menni akar, minek megy rá.
2009. júl. 23. 19:22
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha védett úton vagy a kereszteződésbe is előzhetsz, de életveszély. Oktatóm mesélte, aki motorozik, hogy mentek egy motoros túrára és vártak még egy motorost, de nem jött. Pár év múlva találkozik ezzel az emberrel és azt mondja még mindig 2 keréken közlekedik de most nem egy nyomon, hanem kettőn közlekedik. Magyarán addig motoron ült, most tolószékben. A gáz az volt, hogy igen-igen védett úton előzött, de egy hülye szépen kikanyarodott előtte és durr. Az autóst lecsukták ő meg ment a tolószékbe. Jogilag előzhetsz kereszteződésbe, ha védett úton mész, de ha egy darabban akarsz hazaérni nem teszed.
2009. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Ja-ja csak ugye mész-mész a (védett úton) esetleg olyan helyen ahol még életedben nem jártál (ergo nem tudod hogy hol jön be mellékutca) és hát azért olykor nehéz ott éppen nem előzni (pl sötétben). De amúgy egyetértek persze ne csináljuk ha lehet, sok benne a rizikó ha ott előzgetsz. Arról nem is beszélve hogy rá is kényszerülhetsz az előzésre, ha éppen egy munkagépet kerülsz, stb...

Meg hát az ember védett úton vezetve azért nem folyamatosan a becsatlakozó utakat nézi nem? Túúdod kutya, macska, mamóka elötted hogy el ne üsd. Szóval nem egyszerű az egyszer tuti. Nekem egyszer qrvára betakart egy sövény és nem láttam ki semmit, és én kanyarodtam ki egy éppen előző kamaz elé...besza-behu...

Gyerekek...azt az érzést nem kívánom senkinek. Kocsim azonnal lefulladt, és valahogy épphogy elkerültük 1 mást...azért írogatok most itt...huhhh

Szóval gáááz ez a dolog!

Balesetmentességet mindenkinek!

Üdv.

2009. júl. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi van akkor, ha ugyanez a szitu, csak nem mellék útról van szó, hanem egy ugyanolyan rangú útról? Az egyenesen haladóknak sincs főútvonal tábla.
2009. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Hát gondolom akkor jobbkezes a szitu, megállunk körülnézünk, elengedjük azt aki jobbra von tőlünk, és továbbmegyünk. Jaa és semmiképpen nem előzünk jobbkezes kereszteződésben!
2009. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti vagyok, minden nap itt megyek el, senki nem áll meg... Szóval az megy aki egyenesen halad...
2009. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!